agencja pracy tymczasowej
Fot. Pexels.com

Wiele osób zastanawia się nad tym co robi agencja pracy tymczasowej. Każdy wie jak szukać pracy w gazecie czy na portalach z ogłoszeniami o pracę, jednak instytucja pracy tymczasowej nie jest w szczycie listy najczęściej wybieranych miejsc do poszukiwania zatrudnienia. To właśnie tam można się zapoznać z wieloma ciekawymi ofertami dlatego warto wiedzieć na jakiej podstawie działają takie agencje.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/agencja-pracy-tymczasowej-co-to-jest-i-czym-sie-zajmuje/

Jak funkcjonuje agencja pracy tymczasowej?

Miejsce to tak naprawdę zatrudnia rekrutowanego pracownika oznacza to, że osoba, która znalazła pracę poprzez tego typu agencję jest w niej zatrudniona, a następnie oddelegowana do pracy w miejscu docelowym. Agencja pracy tymczasowej odpowiada za wszelkie formalności związane z zatrudnieniem oraz odpowiada za pozyskanie oraz rozmowę rekrutacyjną.

Obecnie jedną z usług jakie świadczą tego typu agencje to także obsługa kadrowo-płacowa. Po stronie agencji leży rozliczanie się z pracownikami, uzupełnianie kart pracowniczych czy tworzenie wniosków do ZUS.

Współpraca z agencją pracy tymczasowej – na czym polega?

Podpisanie kontraktu z agencją pracy tymczasowej pozwala oszczędzić czas. Pozyskiwanie pracowników to często długi i kosztowny proces. Warto przekazać takie uprawnienia profesjonalistom.

Na początku należy określić warunki współpracy i zakres świadczonych usług. Warto ustalić czy współpraca będzie obejmowała rekrutację na jedno stanowisko czy będzie to długofalowa współpraca.

Kolejnym krokiem, w którym agencje pracy tymczasowej pomagają jest podanie na jakie stanowisko poszukuje się kandydata, a także jego zakres obowiązków i wymagania na danym stanowisku. Należy podać wszelkie dane związane ze stanowiskiem, na które poszukujemy pracownika.

Następnie agencja rozpoczyna rekrutację pracowników. W zależności od wcześniejszych ustaleń może przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne samodzielnie bądź z pracownikiem firmy. Albo może złożyć jedynie kilka CV najmocniejszych kandydatów. Wszystko uzależnione jest od wcześniejszych ustaleń.

 

Outsourcowanie niektórych usług może być dużą ulgą dla firmy. Oddelegowanie zatrudnienia nowych pracowników do profesjonalnej agencji pracy tymczasowej może zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Tego typu firmy znają się na rzeczy i przedstawią solidne kandydatury na dane stanowisko.

Zobacz też: http://www.e-komers.pl/praca-zdalna-na-czym-pracodawca-powinien-skupic-uwage/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here