Męski dress code w pracy – formalnie i na luzie

0
1186

Męski dress code powinien znać każdy mężczyzna, niezależnie od tego, gdzie pracuje i jakie stanowisko pełni. Nie bez powodu mówi się bowiem, że ubrania są drugim ciałem, ponieważ to właśnie dzięki nim możemy okazać szacunek dla pewnych sytuacji i miejsc lub wręcz przeciwnie. Będąc pracownikiem i spędzając czas w przestrzeni biurowej lub w innym miejscu w otoczeniu innych osób, warto wiedzieć, co powinno się nosić, a czego zdecydowanie unikać, by nie tylko nie popełnić modowej gafy, ale też nie urazić innych osób swoim strojem.

Podstawowe zasady dress code u mężczyzn

Męski dress code, czyli zbiór zasad jakie powinni wziąć pod uwagę panowie podczas komponowania ubrań do pracy, powinien mieć związek ze specyfiką miejsca pracy, ponieważ każda firma ma własne reguły, jeśli chodzi o codzienny ubiór. Niemniej jednak można wskazać na ogólne kwestie, które powinien wziąć pod uwagę każdy pracownik i które wiążą się z koniecznością zadbania głównie o takie kwestie jak schludność i czystość stroju.

Panowie, którzy zastanawiają się, jak ubrać się do pracy, by czuć się dobrze, a jednocześnie swoim strojem nie urazić innych osób, powinni przede wszystkim wiedzieć, że ważna jest elegancja, gust i wyczucie. O ile poziom elegancji może być różny, bo czasami w pracy preferuje się luźny styl, o tyle skrajne odchodzenie od tych reguł w przypadku każdej firmy nie jest mile widziane. Strój powinien bowiem być dopasowany do stanowiska i wymagań przełożonych i nie odbiegać skrajnie od tego, co noszą inne osoby zatrudnione w tej samej firmie. I tak np. w większości biur i urzędów nie preferuje się przychodzenia do pracy w jeansach lub T-shircie. Są jednak takie miejsca pracy, gdzie można pozwolić sobie na smart casual, czyli połączenie elegancji z nieco swobodniejszym sposobem ubierania się, a nawet na sam styl casual, czyli jeszcze bardziej swobodną formę stroju.

Męski dress code a mokasyny, czyli formalnie, ale na luzie

Mokasyny męskie są komfortowe i wielu panów lubi je nosić na co dzień. Z pewnością ich atutem jest uniwersalny fason, który łączy niewymuszoną elegancję ze swobodą noszenia. Czy jednak mokasyny powinno się nosić do pracy i czy w ten sposób nie popełnimy modowego faux-pas?

Męskie mokasyny idealnie pasują do eleganckich stylizacji. Dobrze komponują się z koszulą i spodniami od garnituru. Dlatego, jeśli w pracy obowiązuje panów właśnie taki styl to mokasyny będą idealnie sprawdzać się jako jego uzupełnienie, łącząc elegancję i komfort. Dzięki temu zyskuje się też pewność, że całość będzie ze sobą idealnie współgrać, ponieważ mokasyny uważa się za uniwersalny rodzaj obuwia. W takim zestawieniu warto dołożyć do nich też inne, praktyczne dodatki, takie jak np. skórzany pasek lub stylowy zegarek z ciemnym paskiem.

A co w sytuacji, kiedy w pracy nie nosimy na co dzień garnituru, ale luźniejszy strój?

Mokasyny w połączeniu z jeansami

W połączeniu z dżinsami mokasyny prezentują się równie dobrze. Wszystko zależy od poziomu formalności, jaką musimy zachować, jednak jeśli w pracy standardem jest noszenie jeansów to wówczas mokasyny dobrze zestawić np. koszulą w kant i chinosami. Styliści polecają zwłaszcza te zestawienia ubrań, które bazują na odcieniach brązu i granatu w przypadku męskich stylizacji lub nawiązują do stylu vintage. Wówczas dobór mokasynów jest idealnym rozwiązaniem, by całość miała spójny charakter i dobrze wyglądała.

W przypadku zestawu do pracy, który ma mieć styl nieco mniej formalny od garnituru, warto łączyć mokasyny z jasnymi jeansami i białą, bawełnianą koszulą. Można do tego dołożyć marynarkę w wersji sportowej, a całość uzupełnić o granatowy krawat.

Męski dress code stanowi istotny element kultury korporacyjnej i świadczy o szacunku dla miejsca pracy i innych osób, które się tam znajdują. Wyraża też zaangażowanie w pracę i wykonywane obowiązki, dlatego warto go przestrzegać każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here