Kredyt na oświadczenie

Chcesz pożyczyć pieniądze jak najszybciej, ograniczając formalności do niezbędnego minimum? Sięgnij po kredyt na oświadczenie. Czym jest w praktyce i dlaczego warto po niego sięgnąć? Sprawdźmy.

Kredyt na oświadczenie to skuteczny sposób na sfinansowanie planów, bieżących wydatków czy nieprzewidzianych kosztów, które nie mogą czekać. Dzięki minimalnej ilości formalności i szybkiej decyzji kredytowej pieniądze trafią na twoje konto nawet w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku. Czym jest w praktyce kredyt na oświadczenie?

Czym jest kredyt na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie jest rodzajem kredytu gotówkowego. Pozyskane z jego tytułu środki możesz więc przeznaczyć na dowolny cel: nieprzewidziane wydatki, remont mieszkania czy wymarzony wakacyjny wyjazd. Jeśli sięgniesz po kredyt na oświadczenie, nie będziesz musiał dostarczać kredytodawcy dokumentu potwierdzającego wysokość i źródło dochodów (np. zaświadczenia od pracodawcy czy zeznania podatkowego PIT). Instytucja finansowa będzie wymagać od ciebie jedynie oświadczenia o kwocie uzyskiwanych wpływów. Procedura kredytowa przebiegnie więc szybko i wygodnie.

Czym różni się oświadczenie o dochodach od zaświadczenia od pracodawcy?

Wysokość i źródło dochodów wnioskującego to jedna z najważniejszych dla kredytodawcy informacji, która znacząco wpływa na zdolność kredytową i decyzję o udzieleniu kredytu czy pożyczki online. Przed rozpoczęciem procedury zbadania zdolności do spłaty instytucja finansowa musi więc dysponować takimi danymi. W przypadku standardowych produktów kredytowych ich źródłem bywa zazwyczaj wystawiony przez pracodawcę dokument informujący o wysokości i źródle dochodów – tzw. zaświadczenie o dochodach (jeśli wnioskujący czerpie dochody z innego źródła mogą być to np. umowy cywilnoprawne, roczne zeznanie podatkowe PIT czy odcinki emerytury lub renty). W przypadku kredytu na oświadczenie kredytodawca nie wymaga dodatkowych dokumentów, a jedynie deklaracji kredytobiorcy o tym, ile zarabia i z jakiego źródła czerpie dochody. Złożenie oświadczenia jest z reguły częścią procesu wnioskowania o kredyt i nie wymaga żadnych dodatkowych działań.

Czy do kredytu gotówkowego na oświadczenie sprawdzana jest zdolność kredytowa?

Zgodnie z prawem przed wydaniem decyzji kredytowej instytucje finansowe mają obowiązek weryfikacji zdolności kredytowej wnioskujących. Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe sprawdzają więc zdolność do spłaty zarówno w przypadku kredytów z zaświadczeniem od pracodawcy, jak i w przypadku pożyczki na oświadczenie.

Ile można pożyczyć w ramach kredytu na oświadczenie?

Udzielenie kredytu na oświadczenie wiąże się dla instytucji finansowej z podwyższonym ryzykiem. Z tego powodu maksymalne kwoty kredytów na oświadczenie nie przekraczają z reguły kilku — kilkunastu tysięcy złotych.Kredyt na oświadczenie a pożyczka na oświadczenie — czym się różnią?

Choć określeń kredyt i pożyczka często używa się zamiennie, ich specyfika jest odmienna. Zasady udzielania kredytów regulują zapisy Prawa bankowego, pożyczek — Kodeks Cywilny.

Jak wskazuje prawo, kredytu na oświadczenie może udzielić wyłącznie bank, pożyczki na oświadczenie to produkty finansowe dostępne nie tylko w bankach, ale również w pozabankowych instytucjach finansowych.

Gdzie można pożyczyć na oświadczenie — pożyczka na oświadczenie w banku i w instytucji pozabankowej

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze na oświadczenie, możesz zrobić to zarówno w banku, jak i pozabankowej instytucji finansowej. Zanim złożysz wniosek, porównaj oferty poszczególnych pożyczkodawców, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  • maksymalne kwoty pożyczki;
  • okres spłaty;
  • wymagania stawiane pożyczkobiorcom;
  • koszty;
  • tempo wydania decyzji kredytowej;
  • czas oczekiwania na przelew środków;
  • sposób złożenia wniosku.

Kredyt na oświadczenie to skuteczny sposób na szybkie i wygodne pożyczenie pieniędzy. Pamiętaj jednak, że brak konieczności dostarczania zaświadczenia o dochodach nie oznacza, że kredytodawca nie zweryfikuje twojej zdolności kredytowej. Zanim złożysz wniosek, upewnij się, że stać cię na kredyt, nie masz zaległości w innych spłatach a miesięczna rata nie obciąży nadmiernie portfela.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here