Twoja nowa praca czeka na Jobsora

Szacuje się, że ponad połowa osób aktywnych zawodowa poszukuje nowych stanowisk pracy.

Bezrobotnych również nie brakuje. Jednak osoby poszukujące pracy, wciąż poświęcają zbyt mało czasu na przeglądanie ofert. Należy na bieżąco śledzić nowe oferty pracy oraz regularnie wysyłać CV. Jak postępować, aby odnieść sukces? Na jakich aspektach się skupić?

Gdzie i jak szukać skutecznie pracy?

Kiedyś pracowało się na jednym stanowisku całe życie. Obecnie każdy dąży do rozwoju zawodowego oraz poszerzania kompetencji. Dlatego może się zdarzyć, że po dłuższym czasie praca nie przynosi już satysfakcji. Wtedy warto zacząć aktywnie poszukiwać nowego stanowiska pracy. Warto być na bieżąco z aktualnymi ofertami oraz wymaganiami pracodawców. Cały czas należy mieć na uwadze własny rozwój, naukę oraz uzupełnianie kompetencji.

Bardzo ważna jest systematyczność oraz konsekwencja podczas szukania pracy. Nie należy się zniechęcać, nawet jeśli na początku nie mamy pozytywnego odzewu. Raczej trzeba pamiętać o tym, że podczas aplikowania również czegoś uczymy się. Należy regularnie przeglądać ogłoszenia na portalu ogłoszeniowym, jak na przykład jobsora.com. Jest on bardzo czytelny, posiada możliwości szczegółowego wyszukiwania oraz można na bieżąco przeglądać ogłoszenia.

Co może się przydać?

Przede wszystkim należy przygotować solidne CV, dodać zrealizowane projekty, szkolenia i umiejętności. Niech będzie czytelne i treściwe, ponieważ to wizytówka dla przyszłego pracodawcy. Przyda się również portfolio, zwłaszcza przy pracy fotografa lub grafika komputerowego. Mile widziane są również referencje od poprzednich pracodawców.

Dokładnie należy czytać ogłoszenie, żeby unikać pomyłek. Ponieważ większość wysyłanych CV nie jest zgodnych z treścią oferty pracy. Można również dopasować swoje CV do ogłoszenia o pracę. Wysyłając maila do firmy rekrutującej należy wpisać odpowiednio temat, numer referencyjny ogłoszenia oraz nazwę stanowiska. Natomiast do rozmowy kwalifikacyjnej warto się wcześniej przygotować.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here