Na co zwrócić uwagę planując nagłośnienie podczas eventu

Lato to czas intensywnej organizacji eventów na świeżym powietrzu. Ładna pogoda zachęca do udziału w tego typu spotkaniach. Otwarta przestrzeń ma dużo bardziej pozytywny wpływ aniżeli zamknięty obiekt. Organizacja eventu na świeżym powietrzu wymaga jednak odpowiedniego przygotowania nagłośnienia. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę organizując nagłośnienie takiej imprezy.

Dlaczego odpowiednie nagłośnienie eventu jest tak ważne?

Otwarta przestrzeń stwarza zupełnie inne warunki do „rozchodzenia się” dźwięku. Organizacja imprezy na świeżym powietrzu stawia o wiele wyższe wymagania w kwestii nagłośnienia. Dźwięk zachowuje się zupełnie inaczej aniżeli w zamkniętej sali. Dużo łatwiej rozpraszają go też hałasy z bezpośredniego otoczenia. Dlatego właśnie tak istotne jest odpowiednie przygotowanie nagłośnienia. Musisz pamiętać, że uczestnicy eventu powinni mieć doskonałą słyszalność z każdego miejsca, a jednocześnie dźwięk nie może być dla nich zbyt męczący. Bardzo trudno jest znaleźć odpowiedni balans, aby przypadkiem nie przesadzić z decybelami. Różnego rodzaju zakłócenia, przerwy w emisji dźwięku czy pogłos działają drażniąco i mogą zepsuć cały efekt żmudnej pracy.

Jak zagwarantować dobre nagłośnienie podczas eventu?

Gwarantem dobrego nagłośnienia podczas eventu jest odpowiednia firma, która dysponuje sprzętem oraz doświadczeniem w tym zakresie. Bez wysokiej jakości sprzętu nawet najlepsi specjaliści od dźwięku nie będą w stanie wiele osiągnąć. Co więcej, kluczowy jest też właściwy dobór sprzętu pod kątem specyfiki danego eventu, warunków, w jakich będzie się odbywał oraz liczby osób, które mają wziąć w nim udział.

Musisz pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt nie zdziała cudów bez właściwego podłączenia i ustawienia. Dlatego druga połowa sukcesu w kwestii nagłośnienia zależy od człowieka. Wykwalifikowani operatorzy, którzy mają doświadczenie w realizacji nagłośnienia na różnego rodzaju imprezach, będą w stanie maksymalnie wykorzystać możliwości sprzętu.

Okazuje się zatem, że jakość nagłośnienia to bardzo złożony problem. Jego rozwiązanie wymaga współgrania ze sobą kilku czynników. Kluczowe kwestie to dobrej jakości sprzęt i wykwalifikowani operatorzy. Połączenie tych dwóch elementów pozwala na sprawne podłączenie i zestrojenie wszystkich podzespołów odpowiadających za realizację dźwięku.

Bardzo istotne jest także odpowiednie rozplanowanie zadań. Organizując event, musisz dać firmie przygotowującej nagłośnienie czas na ustawienie, podłączenie i przetestowanie całego sprzętu. Przeprowadzenie prób nagłośnienia daje możliwość korekt, które podniosą jakość odbioru.

Nagłośnienie – Warszawa

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego nagłośnienia, zapoznaj się z ofertą firmy 3Tech. Na stronie 3tech.pl znajdziesz kompleksową ofertę, która obejmuje nie tylko możliwość wypożyczenia sprzętu, ale także pełnej obsługi danego wydarzenia. Firma z blisko 20-letnim doświadczeniem jest w stanie zapewnić najwyższą jakość dźwięku, która przełoży się na sukces Twojego eventu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here