Szkolenia ISTQB Technical Test Analyst – droga do sukcesu

Produkcja oprogramowania stała się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. A co za tym idzie, w branży IT wygrywa ten, kto dostarcza oprogramowanie o odpowiedniej jakości i sprawdzonych funkcjonalnościach. Tak więc testerzy oprogramowania, posiadający zarówno stosowne predyspozycje osobiste, jak i kwalifikacje zawodowe są na rynku pracy grupą bardzo poszukiwaną.

Wiele osób posiadających akademickie wykształcenie z dziedzin zupełnie niezwiązanych z IT lub pracujących wcześniej w innych branżach i zawodach decydują się na zmianę swojej ścieżki zawodowej i rozpoczęcie kariery jako tester.

Pożądane cechy osobowości testera oprogramowania.

  • dokładność,

  • analityczne podejście do problemów

  • umiejętność i chęć szybkiego przyswajania wiedzy z różnych dziedzin,

  • zdolność priorytetyzacji działań,

  • umiejętność konstruktywnej krytyki,

  • zdolności komunikacyjne niezbędne w pracy zespołowej.

Jak zdobyć kwalifikacje zawodowe.
Do rozpoczęcia kariery w branży testowania oprogramowania warto się dobrze przygotować. Niezależnie od tego czy pracowałeś wcześniej w branży IT na innym stanowisku, czy diametralnie zmieniasz swoje zawodowe życie, przechodząc z innej branży. Rynek szkoleń testerskich rozwija się bardzo dynamicznie i można wybierać z naprawdę wielu opcji. Zanim jednak wybierzemy szkolenie dla siebie, warto baczniej przyjrzeć się jego częściom składowym.

Najczęściej szkolenia kształcące w zawodzie testera składają się z tych realizowanych na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym. Szkolenia ISTQB Certyfikowany Tester Poziom Podstawowy przeprowadzane przez firmę Sedaco zapoznają z tematyką testowania oprogramowania i jego rolą dla powodzenia projektów IT. Ponadto uczą rodzajów oraz technik testowania w formie interaktywnych ćwiczeń co pozwala na szybkie i sprawne ich przyswojenie.

Z kolei szkolenia ISTQB Certyfikowany Tester Poziom Zaawansowany, Sedaco kieruje do osób, które posiadają już certyfikat na poziomie podstawowym i chcą wybrać jeden z trzech dostępnych kierunków rozwoju swojej kariery testera, każdy możliwy do uzyskania na niezależnym szkoleniu:

  • Menedżer Testów – szkolenie ISTQB Advanced Test Manager,

  • Analityk Testów – szkolenie ISTQB Advanced Test Analyst,

  • Techniczny Analityk Testów – szkolenie ISTQB Advanced Technical Test Analyst.

Na powyższych szkoleniach uzyskasz wiedzę z zakresu budowania zespołu, metod estymacji projektów oraz ich planowania, poznasz także techniki projektowania testów dla branży IT.

Certyfikaty ISTQB co Ci dają?
Wszystkie szkolenia oferowane przez firmę Sedaco są zakończone międzynarodowymi certyfikatami ISTQB. Dzięki nim stajesz się dla pracodawców cenionym specjalistą. Wyróżniającym się na tle konkurencji swoją udokumentowaną wiedzą. Przez co Twoja wartość na rynku pracy znacznie wzrasta. Warto więc wybrać szkolenie, które takie certyfikaty zapewnia. Bo skoro już inwestujemy swój czas oraz środki to warto postawić na rozwiązanie, które da nam najwięcej. Firma Sedaco dba także o to, by regularnie powiększać swoją ofertę szkoleń np. o szkolenia ISTQB Agile Tester, Security Tester czy Test Automation Engineer. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here