Jak wybrać najlepszy wizualizer do biura?

0
1251

Zapewne pamiętasz jeszcze klasyczne rzutniki, które pozwalały przenieść obraz z przezroczystej folii na tablicę lub ścianę. Pozwalało to na sprawną prezentację treści większej grupie osób. Tego typu rzutniki już dawno odeszły do lamusa. Aktualnie na rynku dostępne są wizualizery, czyli urządzenia o wiele bardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Jeśli szukasz urządzenia do prezentacji treści w trakcie szkoleń lub eventów, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Czym jest wizualizer?

Wizualizer jest urządzeniem, które pozwala rejestrować i przesyłać obraz do komputera, projektora lub tablicy interaktywnej. Przechwytywanie obrazu odbywa się przy wykorzystaniu miniaturowej kamery, która przeważnie jest montowana na giętkim statywie. Dzięki temu możliwe jest wygodne skierowanie obiektywu na konkretne szczegóły prezentacji. Statyw pozwala także stabilnie zamocować obiektyw nad powierzchnią roboczą.

Urządzenie oprócz kamery jest także wyposażone w diody LED, które gwarantują optymalne podświetlenie. Wizualizer ma także wszelkie złącza niezbędne do sprawnej komunikacji z innymi urządzeniami.

Jakie funkcje spełniają wizualizery?

Przed wyborem wizualizera powinieneś poznać jego funkcje. Zadaniem urządzenia jest prezentacja w czasie rzeczywistym:

–  czynności, które są wykonywane bezpośrednio przed kamerką,

– materiałów w formie zdjęć, tekstu, tabel i grafik, które są prezentowane przed kamerką.

Co ciekawe pod kamerą możesz także umieścić ruchome obiekty lub modele przestrzenne.

Obraz rejestrowany przez wizualizer możesz prezentować na tablicy, ekranie projektora lub po prostu zapisać na twardym dysku komputera. Dzięki temu będziesz mógł wykorzystać materiał w przyszłości. Wizualizer może także współpracować z mikroskopem. Niezbędne są do tego odpowiednie akcesoria. Dzięki temu możliwa jest prezentacja dla wielu osób z wykorzystaniem jednego binokularu. Urządzenia, które są wyposażone w moduły łączności bezprzewodowej, mogą być swobodnie przekazywane pomiędzy uczestnikami danej prezentacji.

Jakie wyróżniamy rodzaje wizualizerów?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wizualizerów. Chodzi mianowicie o wizualizery stacjonarne i przenośne. Wizualizery stacjonarne są wyposażone w duże podstawy. Zapewniają one stabilność i odpowiednią przestrzeń roboczą. Podstawa jest często podświetlana od dołu. Dzięki temu możliwa jest prezentacja materiałów na foliach. Dużym atutem wizualizerów stacjonarnych jest wysoka rozdzielczość rejestrowanego obrazu. Do praktycznych funkcji trzeba zaliczyć ruchomą optykę kamery. Wizualizery stacjonarne często mają zainstalowane oprogramowanie, które pozwala na umieszczanie notatek bezpośrednio na prezentowanym obrazie.

Bardziej poręczną wersją urządzenia są wizualizery przenośne. Ich zaletą są mniejsze rozmiary oraz mobilność. Standardem w tego typu urządzeniach jest moduł komunikacji bezprzewodowej. Wizualizery przenośne są tańsze od urządzeń stacjonarnych. Tego typu sprzęt sprawdza się przede wszystkim w trakcie przygotowywania poradników wideo i innych materiałów o charakterze interaktywnym.

Jak wybrać wizualizer?

Wybierając wizualizer, musisz wziąć pod uwagę warunki jego wykorzystania. W przypadku dużych sal lekcyjnych i konferencyjnych idealnym wyborem będzie wizualizer stacjonarny. W mniejszych pomieszczeniach oraz podczas pokazów o bardziej interaktywnym charakterze lepszym wyborem będzie wizualizer przenośny.

Szukając wizualizerów, powinieneś odwiedzić stronę avpoint.pl. Firma AVPoint oferuje szeroki wybór wizualizerów stacjonarnych i przenośnych. Doradcy pracujący w sklepie internetowym pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here