Na co należy zwrócić uwagę, przy wyborze firmy importerskiej z Chin

W końcu zdecydowałeś się na to, aby rozpocząć import towarów z Chin do Polski. Jednak zdajesz sobie sprawę, że jest to karkołomne zadanie, szczególnie dla osoby niemającej żadnego doświadczenia w handlu z Chinami. Dlatego warto, abyś zainteresował się ofertą profesjonalnych importerów z Chin. Z artykułu dowiesz się dlaczego powinieneś zdecydować się na usługi firmy importerskiej i na co zwrócić uwagę, podczas jej wybierania.

Co warto wiedzieć na początek?

Decydując się na wynajem usług importera, warto wiedzieć, że możesz skorzystać z jego pomocy podczas całej operacji, jak i tylko przy jednym etapie. Zarówno podczas negocjacji z fabryką, jak i podczas kontroli jakości czy imporcie towaru z Chin do Polski, firma importerska ma przed sobą bardzo odpowiedzialne zadanie. Dlatego przed nawiązaniem współpracy, należy zwrócić uwagę na wiele kwestii, które będą świadczyć o wiarygodności i jakości usług firmy.

Doświadczenie

Absolutnie należy się wystrzegać świeżych firm, bez żadnego doświadczenia. O ile czasy wielkich oszust firm importerskich już minęły, nadal trzeba uważać. Zainteresuj się historią firmy, poproś o referencję, zadzwoń do przedsiębiorstw które już współpracowały z tym importerem. Kilka godzin porządnego researchu może zaoszczędzić Ci dużą ilość pieniędzy i nerwów w przyszłości.

Nastawienie

Zwróć uwagę na to, w jaki sposób importer prowadzi z Tobą rozmowę. Czy traktuje Ciebie tylko jako jednego z wielu klientów, czy też sam wychodzi z inicjatywą i dokładnie wypytuje  o wszelkie kwestie? Jeżeli zauważysz, że importer traktuje Ciebie tylko jako jeden z trybików, warto zastanowić się nad sensem współpracy. Takiemu importerowi, niestety prawdopodobnie nie będzie zależało na włożeniu pasji w cały proces. Co niestety może odbić się przykładowo na wynikach negocjacji z fabryką.

Samodzielność importera

Warto wystrzegać się również importerów, którzy nagminnie zlecają pracę innym firmom. Niestety, im większa część Twojego zlecenia jest wykonywana przez podwykonawców, tym jest większe prawdopodobieństwo, że coś w procesie zazgrzyta. Co skończy się z rozczarowaniem i stratami z Twojej strony.

Dlaczego Fullbax?

Wybranie Fullbaxu jako swojego importera jest najlepszą opcją, gdyż firma podchodzi do każdego zlecenia odpowiedzialnie i z pełnym zaangażowaniem. Specjaliści Fullbaxu na co dzień mieszkają w Chinach, co również bardzo ułatwia pracę. Importerzy z Chin pracujący dla Fullbax, pomogą na każdym etapie procesu. Od nawiązania kontaktu z fabrykami, projektantami, po kilkukrotną kontrolę jakości i import.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here