Leasing samochodu

Leasing auta to bardzo dobra alternatywa dla kupna nowego samochodu. Obecnie coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na taką formę zabezpieczenia pojazdu. Jak dobrze przeprowadzić całą procedurę, aby cieszyć się nowym autem? Oto kilka podpowiedzi. 

  1. Na czym polega leasing samochodu?
  2. Leasing dla nowych firm
  3. Leasing maszyn

Na czym polega leasing samochodu?

Leasing auta to połączenie kredytu i dzierżawy. Osoba (najczęściej są to firmy) podpisują specjalną umowę, według której przedmiot umowy (w tym wypadku samochód) nie staje się własnością danego przedsiębiorstwa. Samochód jest tylko udostępniany na określany czas. Wraz z zakończeniem umowy auto wraca do firmy, zajmującej się udostępnianiem aut w leasing. Oczywiście osoba, która korzystała z samochodu, ma możliwość wykupienia pojazdu. Cena w takiej sytuacji jest znacznie niższa niż rynkowa. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim firma ponosi minimalne koszty. Zaangażowanie finansowe przedsiębiorstw jest znacznie mniejsze niż kwota, jaką należy wydać przy zakupie nowego pojazdu. Jest to bardzo dobra opcja zwłaszcza dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo warunki uzyskania dofinansowania są znacznie bardziej elastyczne niż w przypadku kredytu. Warto także zaznaczyć, że opłaty leasingowe mogą być włączone w koszty bieżące.

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm może wydawać się trudny do zrealizowania. W rzeczywistości cała procedura okazuje się bardzo łatwa. Oczywiście podpisując umowę, należy określić wysokość pierwszej wpłaty. Minimalny wkład to 20-25% całej kwoty. Istotne jest także czy dana firma generuje już obroty. W takiej sytuacji łatwiej dostać decyzję pozytywną. Warto także przygotować odpowiedni biznesplan, który zakłada finansowanie leasingowego samochodu. Starając się o leasing pojazdu, należy także przedstawić majątek firmy. Leasingodawcy muszą mieć bowiem zabezpieczenie finansowe. Dlatego nowo powstałe firmy muszą zapoznać się z dokładnymi wymogami, jakie powinny spełnić, aby korzystać z leasingowanego pojazdu.

Leasing maszyn

Kolejną formą leasingu jest leasing maszyn. Urządzenia muszą być związane z branżą, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą sfinalizować zakup maszyny w jak najszybszym tempie. Dzięki takiej procedurze zostaną zoptymalizowane koszty podatkowe. Leasing maszyn może dotyczyć zarówno nowego sprzętu, jak i używanego. Pozwala na dopasowanie finansowanie do aktualnej sytuacji finansowej danej firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here