Jak zaprojektować atrakcyjną i efektywną taśmę klejącą z logo dla swojej firmy

Taśma klejąca z logo to rozwiązanie, które umożliwia przede wszystkim niezawodne zabezpieczenie opakowań na czas ich magazynowania i transportu. Z drugiej strony coraz częściej staje się narzędziem marketingowym, pełniąc rolę nienachalnego nośnika reklamy. Taśmy klejące z nadrukiem to skuteczny i tani sposób na promocję firmy. Wzmacniają wizerunek marki, a odpowiednio zaprojektowane mogą wywołać w klientach miłe skojarzenia. Jak zaprojektować atrakcyjną, a zarazem efektywną taśmę klejącą z logo dla swojej firmy?

Dlaczego warto sięgnąć po taśmy klejące z logo?

Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto korzystać z taśm klejących z logo. Jak już wspomniano, są gwarancją bezpieczeństwa dla zawartości opakowania. Ponadto stanowią dodatkowy element identyfikacji marki. Odbiorca, który otrzymuje tak zaklejone opakowanie, zapamiętuje markę i tym samym wzrasta szansa, że wróci ponownie na zakupy. Tym samym marka staje się bardziej rozpoznawalna i trafia do większego grona potencjalnych klientów. Opakowania zaklejone taśmą klejącą z logo wzmacniają prestiż firmy, która jest zaangażowana w budowanie relacji z klientem i zależy jej na odpowiednim zabezpieczeniu sprzedawanych produktów. Zastosowanie taśmy ze znakowaniem zwiększa dodatkowo estetykę paczki, które wyróżnia się na tle pozostałych przesyłek.

Wybór rodzaju taśmy

Jeszcze przed zaprojektowaniem nadruku należy zastanowić, jaka taśma będzie idealnie odpowiadać naszym potrzebom. Do najczęściej wybieranych taśm klejących należą taśmy akrylowe, taśmy Hot-Melt, taśmy solventowe czy papierowe taśmy ekologiczne. Każda z nich wyróżnia się innymi parametrami technicznymi w właściwościami. Powinno się je dostosować do warunków, w jakich taśma będzie użytkowana. W tym miejscu warto również przeanalizować inne parametry taśmy, w tym szerokość rolki i długość nawoju. Szerokość taśmy musi odpowiadać rodzajowi zaklejanego opakowania tak, aby mogła go szczelnie zamknąć i chronić przed dostępem osób niepowołanych. Długość nawoju wpływa na wydajność taśmy i przebieg procesu pakowania. Ponadto warto zastanowić się nad wyborem koloru taśmy. Tradycyjna brązowa taśma to już przeżytek. Kolorystyka taśmy oraz nadruku powinna odpowiadać identyfikacji wizualnej marki.

Jak zaprojektować nadruk?

Taśmy klejące z nadrukiem stają się w branży e-commerce wizytówkami firmy. Umożliwiają kreowanie wizerunku marki, ale niejednokrotnie są również sposobem na komunikowanie się z klientami. Sam nadruk powinien być trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych i widoczny nawet z większej odległości. Na takiej taśmie najczęściej umieszcza się logotyp marki i nazwę firmy, ale świetnym pomysłem jest dodatkowe oznakowanie w postaci:

  • grafik i motywów okolicznościowych – w okresie świąt Bożego Narodzenia można postawić na choinki czy renifery, a w przypadku Świąt Wielkanocnych sprawdzą się zajączki i pisanki; tego typu grafiki wzbudzają pozytywne emocje i zachęcają do kolejnych zakupów,
  • adresu strony www – umieszczenie na taśmie klejącej adresu strony internetowej sprawia, że klienci zapamiętują, gdzie kupili dane produkty; strona internetowa zamieszczona na przesyłce może zwrócić uwagę potencjalnych klientów, ale również wszystkich osób, które będą miały styczność z paczką podczas jej podróży,
  • informacji o promocjach, wyprzedażach oraz ważnych wydarzeniach dla firmy,
  • spersonalizowanych komunikatów do odbiorcy, w tym zabawnych sloganów czy krótkich tekstów, które poprawiają nastrój klientom i robią na nich dobre wrażenie.

Zaprojektuj atrakcyjny i efektowny nadruk firmowy z TCM Service!

TCM Service to firma z 30-letnim doświadczeniem w branży, która gwarantuje najwyższą jakość oferowanych taśm z nadrukiem. Pracownicy firmy służą fachową pomocą przy projektowaniu oraz w kwestiach technicznych. Do dyspozycji zamawiających jest specjalnie przygotowany kreator, który przeprowadzi klienta przez cały proces zamówienia. Dzięki temu zamawiający w łatwy sposób wybierze rodzaj i parametry taśmy, wgra własną grafikę lub skorzysta z gotowych szablonów. Tym sposobem proces zamówienia taśmy z nadrukiem przebiegnie sprawnie, a powstały produkt będzie zgodny z oczekiwaniami klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here