Twoje wejście do świata programowania

Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą brać pod uwagę możliwość upadłości swojej firmy, bowiem rynek zawsze rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest tymczasowa niewypłacalność swoich zobowiązań. W aktualnej rzeczywistości taka sytuacja zdarza się bardzo często, warto zaznaczyć, iż upadłość firmy z reguły wiąże się z problemami, z którymi dane przedsiębiorstwo boryka się już od dłuższego czasu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest, aby zapoznać się z istotnymi informacjami a tym samym wiedzieć jaki moment będzie najlepszy, by ogłosić upadłość firmy.

Upadłość firmy Wrocław- ogólne wyjaśnienie

Należy podkreślić, iż upadłość firmy następuje w sytuacji, kiedy firma staje się niewypłacalna, co tym samym oznacza zakończenie działalności przedsiębiorstwa. Głównym celem postępowania upadłościowego jest zarówno spłata wierzycieli jak i możliwość oddłużenia, o czym dłużnik powinien pamiętać! Warto skorzystać z wiedzy doświadczonych profesjonalistów, w tym przypadku jest to kancelaria prawna, która znajdzie dla Twojej firmy jak najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz ogłosić upadłość firmy Wrocław to miasto, w którym znajdziesz rozwiązanie, bowiem działa tam wiele kancelarii, z których usług możesz skorzystać. Co ważne, należy podjąć decyzję w kwestii rodzaju postępowanie, które będzie korzystniejsze – upadłość czy restrukturyzacja?

  • Upadłość – polega na tym, iż firma przestaje działać, a majątek przeznacza się na spłatę wskazanych zadłużeń, z takiej oferty najlepiej skorzystać, gdy nie ma żadnej szansy na poprawę sytuacji finansowej Twojej firmy.
  • Restrukturyzacja  – jest rozwiązaniem dla firm, które nie chcą jeszcze kończyć działalności, aczkolwiek mają spory problem z narastającym zadłużeniem, są gotowe zawrzeć układ z wierzycielami lub uczestniczyć w tzw. postępowaniu sanacyjnym, w ramach którego firma ma z powrotem stać się wypłacalna i funkcjonować na rynku.

Warto podkreślić, iż o upadłość firmy może wnioskować zarówno dłużnik jak i jego wierzyciel.

Upadłość firmy we Wrocławiu- zalety zastosowania

Jeśli Twoje przedsiębiorstwo staje się niewypłacalne, możesz ogłosić upadłość firmy we Wrocławiu. Swoją działalność prowadzi kancelaria prawna, z której warto skorzystać w takiej sytuacji, gdyż to rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści między innymi:

  • Niewątpliwą zaletą ogłoszenia postępowania upadłościowego jest fakt, iż w momencie, gdy Sąd ogłasza upadłość zawieszeniu, ulega postępowanie egzekucyjne, które toczy się wobec firmy. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla firmy, bowiem po uprawomocnieniu orzeczenia postępowanie ulega umorzeniu, przez co komornik nie będzie już niepokoił Ciebie i Twojej firmy.
  • Kolejną korzyścią jest również nieformalne zawieszenie wszelkich działań o charakterze windykacyjnym i przedsądowym, ich koszty zostają zgłoszone do tzw. masy upadłości.

Warto zaznaczyć, iż z każdej sytuacji można wyjść, nawet z beznadziejnej, postępowanie upadłościowe daje Tobie i Twojej firmie możliwość uwolnienia się od długów, dlatego zaleca się, aby skorzystać z pomocy, jaką oferuje usługa kancelarii prawnej!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here