VPS dla e-sklepu

Zamierzasz otworzyć sklep online? A może rozwijasz swój dotychczasowy sklep – pamiętaj, iż jego techniczna cześć mniej dostępna dla userów jest bardzo istotna. Dobór właściwego serwera odpowiada za stabilność oraz błyskawiczne działanie sklepu.

Czym jest serwer VPS?

VPS inaczej znany jako Virtual Private Server to dedykowany, zwirtualizowany serwer. Umożliwia on przeprowadzenie wszelkich, niezbędnych operacji. Nabywając serwer VPS uzyskujemy do niego administracyjny dostęp. Zapewnia on instalowanie wszelkich, niezbędnych programów i ich konfigurację. Serwery Virtual Private Server mają swoje lokalne pliki. Ponadto spotykają się w nim poszczególne procesy, aplikację, klienci i alokacje. Alokacja natomiast konieczna jest nam do całkowitej kontroli zasobami serwerów i jego aplikacjami. Takie serwery są profesjonalne, a przede wszystkim szybkie.

Jakie opcje ma serwer Virtual Private?

Przede wszystkim należałoby nadmienić, iż serwer VPS pracuje równocześnie z działaniem jego maszyny. Jeżeli maszyna przestanie być użytkowa, serwer także nie zadziała. Polski Serwer VPS od Cal.pl to prawdopodobnie najszybszy profesjonalny serwer. Jeżeli nastawiamy się na wyższy ruch na swym serwerze, wówczas z pewnością powinniśmy zastosować VPS. Jest to znacznie lepszy wybór w porównaniu do klasycznych hostingów. Gwarantuje on większe bezpieczeństwo, a przede wszystkim zapewnia maksymalizacje zasobów. Virtual Private Server doskonale sprawdzi się także, jeżeli zarządzasz wieloma stronami. W takiej sytuacji posiadasz opcję ustawiania oraz konfigurowania ich wedle indywidualnych potrzeb. Często serwer VPS, wybierany jest dla sklepów online. Ponieważ to oczywiście one potrzebują szybkości i gwarancji doskonałej klasy działania.

Na rynku, jedną z najpowszechniejszych usług w obszarze hostingu są wirtualne serwery. Ich najistotniejszą zaletą jest elastyczność i zdolność dostosowania do oczekiwań klienta. W efekcie, niejednokrotnie zastępuje się nimi klasyczne serwery. W czasie wyboru, należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby.

Efektywność VPS

Klasyczne serwery są prosto mówiąc pewnego typu komputerami, a usługa polega na udzieleniu Użytkownikowi mocy obliczeniowej. Jeżeli idzie o serwery VPS, dla celów klienta, wyodrębnia się zasoby. W wypadku małej mocy, gdy rośnie zapotrzebowanie, można w łatwy sposób powiększyć zasoby.

Podstawowym elementem działającym na efektywność jest procesor i pamięć RAM. Jeżeli idzie o drugi parametr, im większa pamięć tym lepiej, gdyż serwer pomieści nawet niezwykle specjalistyczne aplikacje. Za główną wartość uznaje się 2 GB RAM, jednak pragnąc zagwarantować sobie wygodę, korzystniejszym wyjściem będzie 4 GB. Dla klientów, jacy korzystają z zaawansowanych rozwiązań, należałoby wyposażyć się w pamięć 8 GB bądź nawet więcej. Przy wyborze procesora, należy skierować uwagę z kolei na szybkość oraz ilość rdzeni.

Dostęp oraz bezpieczeństwo

Najpowszechniejszą opcją istniejącą na rynku, są dyski o pojemności 25 GB. Parametr zależy od potrzeb oraz zakresu rozbudowania bazy danych. Należy pamiętać, iż określoną część zajmuje sama instalacja systemu operacyjnego.

Im mamy większy ruch na serwerze, tym powiększa się zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Stały dostęp zagwarantuje zazwyczaj miesięczny serwer o wielkości 3 TB. Jeżeli natomiast okaże się niedostateczny, w każdej chwili mamy opcję żeby go zwiększyć.

Ważną rolę gra także bezpieczeństwo. Odnosi się to do klasy usługi i obsługi użytkownika. Firmy hostingowe powinny dołożyć wszystkich dążeń, żeby zagwarantować kontrahentom wparcie technologiczne i łatwość skorzystania z usługi specjalistów, żeby właściwie uporać się z kłopotem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here