rodzinny interes

Filmy rodziny jest najbardziej popularny sposób prowadzenia własnego biznesu w naszym kraju korupcji większość przedsiębiorców działa wspólnie z najbliższymi członkami rodziny. Okazuje się, w rosole przedsiębiorcy, Czy osoby prowadzące raczkujące filmy wszystkie które są ich właścicielami i które nie zatrudniają pracowników, stanowią zaledwie 2,6% młodych firm w Polsce. Jest to 17 miejsce na 20 badanych wśród państw europejskich. Dla porównania Holandia jest liderem W tej kategorii. Młodzi cele przedsiębiorcy stanowią tam wówczas 22,5%. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/firmy-rodzinne/

Firmy rodzinne – ulubiona metoda prowadzenia biznesu Polaków

Z badań wynika, że zaangażowanie Rodziny we własną działalność obejmuje nie tylko prowadzenie, zarządzanie, ale również pracę na rzecz firmy. Polacy mają zaufanie do firm rodzinnych. Takie przedsięwzięcia mogą również liczyć na wsparcie ze strony państwa. większość obecnych pracowników rekrutuje się jako rodzina lub krewny właściciela. W przyszłości również duża część przedsiębiorców planuje zatrudnić do swojej firmy od twoich bliskich. Z badań dowiadujemy się, że: ” Zarządzający 42% młodych firm wyznało, że w perspektywie kolejnych 5 lat w firmie będzie pracować w większości rodzina. Przypadku zarządzających dojrzałymi firmami na takie stwierdzenie wskazało 27% badanych”. 

Ciekawostką jest, że wielu polskich przedsiębiorców nie ma świadomości roli więzów rodzinnych w prowadzeniu biznesu. Jak wynika z raportu: „firma rodzinna to marka”, to 35% polskich firm uważa się za rodzinę.

Czy rodzinność firmy wpływa na jej jakość?

W tym przypadku mamy podzielone zdania. Niektórzy uważają, że lepiej powodzi się przedsiębiorcą zarządzających zespołem profesjonalistów, inni zaś twierdzą że lepiej jest stawiać na rodzinę bez szczególnych kwalifikacji. Generalnie rzecz biorąc profesjonalizm kadry zarządczej i jest mniej ceniony w Polsce niż na przykład w Niemczech. Polacy chętniej wybierają swoją rodzinę, niż zawodowców. Czy wpływa to na jakość firmy? Na to pytanie możemy odpowiedzieć sobie sami, zastanawiając się z usług jakich firm korzystamy, czy są to firmy rodzinne, czy nie.

Zobacz też:  http://www.e-komers.pl/swiadczenie-postojowe/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here