Co to jest dropshipping i jak na nim zarobić?

Dropshipping jest formą handlowej współpracy miedzy e-sklepem, a hurtownią, importerem lub producentem. Ten specyficzny model sprzedaży opiera się przede wszystkim na przeniesieniu niemal wszystkim aspektów związanych z realizacją zamówienia na dostawcę. Hurtownia we własnym zakresie przesyła zamówiony w sklepie internetowym towar do docelowego klienta. Sprzedawca staje się swego rodzaju pośrednikiem, przedstawiając ofertę produktów – nie posiada ich jednak fizycznie i zajmuje się jedynie przyjmowaniem zamówień.

Co to jest dropshipping i na czym polega?

Dropshipping opiera się na sprzedaży produktów w cenach detalicznych lub proponowanych przez sklep internetowy, który otrzymuje od hurtowni atrakcyjne zniżki. Sprzedawca zarabia więc przede wszystkim na różnicy w cenach, a wysokość rabatu zależy od indywidualnej umowy zawartej w ramach współpracy. Od wysokości dochodów zależy opłacalność dropshippingu. Wiele systemów rabatowych pozwala na uzyskanie znaczących zniżek, które przy przekazywaniu kolejnych zamówień dodatkowo wzrastają – w zależności od ilości sprzedanych produktów.

Czy dropshipping to prowizja od sprzedaży?

Dropshipping nie jest tym samym, co prowizja od sprzedaży. Model prowizyjny opiera się na sprzedaży towarów w cenie określonej przez producenta, a dochody kształtowane są przez wartość procentową obrotu uzyskanego przez sprzedawcę. W modelu dropshippingowym celem jest uzyskanie jak najniższej ceny w hurtowni, a następnie ustalenie marży na poziomie zadowalającym dla potencjalnych klientów oraz samego sklepu internetowego. Osiągane w ten sposób zarobki zależą więc od cen ustalonych indywidualnie, a także ilości sukcesywnie zrealizowanych transakcji. Dropshipping może jednocześnie obejmować sprzedaż produktów z wielu różnych branż.

Czy dropshipping jest ryzykowny?

W modelu dropshipping nie występuje praktycznie żadne ryzyko. Większość sklepów internetowych rozpoczyna współpracę jedynie z rzetelnymi oraz odpowiedzianymi dostawcami. Aby mieć pewność bezpiecznej sprzedaży, warto korzystać z platformy e-commerce zapewniającej integrację ze sprawdzonymi hurtowniami – takiej jak Sky-Shop. W ten sposób można nie tylko uzyskać dostęp do największej w Polsce integracji z hurtowniami obsługującymi dropshipping, ale również otrzymać pewność sprawnego przepływu informacji.

Jak zarabiać na dropshippingu?

W dropshippingu głównym zadaniem sprzedawcy jest aktualizowanie danych w sklepie internetowym oraz promowanie swojej działalności. Budowanie własnej marki ma kluczowe znaczenie, ponieważ duża konkurencyjność rynku znacząco utrudnia pozyskiwanie stałych klientów. Aby oferować konkurencyjne ceny i osiągnąć dobrą pozycję, należy skupić się na maksymalizacji sprzedaży. Hurtownie dropshipping są w stanie zaoferować niższe ceny sprzedawcom, którzy na początek nie mają zbyt dużych wymagań w kwestii dochodu W przyszłości można w ten sposób uzyska dostęp do bardziej atrakcyjnych warunków współpracy oraz wielu promocji, a tym samym zwiększyć zarobki pochodzące z osiąganej marży.

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here