jaki hosting wybrać

Co to jest hosting?

Hosting to udostępnienie miejsca w sieci dla administratora strony internetowej. Serwer, czyli miejsce w którym magazynujemy dane, pracuje bez przerwy i mamy do niego dostęp z każdego miejsca, w którym działa internet – a więc w dzisiejszych czasach dostęp mamy właściwie 24h na dobę. Strona internetowa będzie działać jedynie wtedy, kiedy serwer jest online – w innym wypadku strona nie będzie wyświetlana, lub nie będzie wyświetlana poprawnie.

Na jaki hosting się zdecydować?

Pewny i w optymalnej cenie. Ceny hostingów wahają się od zera do nawet 2000 złotych rocznie – nie warto jednak sięgać po skrajne cenowo rozwiązania i zatrzymać się gdzieś w bezpiecznym zakresie. Cena około 300 złotych za rok korzystania z serwera online powinna być dla nas osiągalna, jeśli chcemy, aby serwer był solidny, nie wyłączał się powodując zakłócenia na stronie i nie zawieszał, tworząc niepotrzebne opóźnienia na naszym portalu. Nikt tego nie chce.

Ważną kwestią jest przestrzeń dyskowa, jaką będziemy dysponować – podstawą jest 1 GB, ale czym więcej zdjęć i ciężkich plików, tym więcej potrzebujemy miejsca i należy o tym pamiętać.

Rodzaj dysku serwera – pamiętajmy, że dysk SSD jest dużo szybszy niż HDD i jeśli zależy nam na szybszym ładowaniu strony wybór jest prosty.

Przed ostatnią rzeczą ważną jest transfer plików. Powinien oscylować w granicach 40-80 GB, ale coraz więcej wchodzi ofert, gdzie takiego limitu w ogóle nie ma.

Ostatnią rzeczą, ale najważniejszą jest pamięć RAM – dzięki niej możemy swobodnie pracować na naszej stronie. Czym wyższa pamięć RAM, tym lepsze działanie serwera.
No dobrze, ale jaki wybrać hosting pod stronę internetową?

Jeśli nasza strona ma być skomplikowana i rozbudowana – weźmy droższy hosting, jeśli prosta – nie przepłacajmy, powinien nam wystarczyć nawet taki w granicach 100-200 złotych.

Nasz dysk powinien mieścić, w zależności od zawartości minimum 1GB, ale najlepiej wziąć przynajmniej 2 GB. Szukajmy hostingu z transferem bez limitu, pamięcią RAM przynajmniej 128 MB lub więcej, a szybkość dysku pozostawmy sprzętowi SSD.

Źródło: https://grzegorzminior.pl/jaki-hosting-wybrac-z-mysla-o-seo-by-nie-zalowac-tego-za-rok/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here