4 praktyczne zastosowania Videowall’u

Wielkoformatowe ściany wizyjne to nowoczesne, funkcjonalne i bardzo efektowne rozwiązanie, które można znaleźć w wielu branżach. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Monitoring

Ściany wizyjne składające się z dowolnej ilości monitorów (ich ilość oraz układ jest uzależniony jedynie od potrzeb użytkowników oraz możliwości pomieszczenia, w którym będą się znajdowały) często wykorzystywane są  firmach ochroniarskim oraz działach monitoringu różnorodnych firm i instytucji. Pozwalają na jednoczesne kontrolowanie wielu lokalizacji  i szybkie reagowanie w przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości. Rozwiązania tego typu wykorzystuje się również w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz biurach kontroli ruchu lotniczego czy kolejowego. Duży obraz doskonałej jakości oraz możliwość stałego monitorowania wielu lokalizacji znacząco poprawia jakość i wydajność pracy.

Reklama i marketing

Wielkoformatowe ściany wizyjne chętnie używane są także w zabiegach i szeroko zakrojonych kampaniach reklamowych. Cieszą się popularnością nie tylko wśród agencji marketingowych, ale też firm, które wyświetlają na nich swoje reklamy albo najważniejsze informacje dotyczące współpracy. Może zobaczyć je w przestrzeni publicznej, w galeriach handlowych czy na korytarzach korporacji. Są atrakcyjne i efektowne, przyciągają uwagę i podnoszą prestiż firmy, a wyświetlane na nich treści trudno przegapić. Z pewnością są bardziej przekonujące i trafiają do odbiorców lepiej niż zwykły baner czy ulotka.

Instytucje kulturalne

Treści wyświetlane na ekranie coraz częściej pojawiają się także w sektorze sztuki. Organizatorzy wystawy, wernisaży czy koncertów wspomagają się przekazem wizualnym, by podkreślić i zwiększyć siłę przekazu prezentowanych dzieł. Dzięki temu sztuka nabiera bardziej nowoczesnego i ogólnodostępnego wyrazu, a różnorodne wydarzenia i imprezy kulturalne zyskują efektowną oprawę.

Zarządzanie kryzysowe

Każda firma musi się czasem mierzyć z niespodziewanymi sytuacjami, niosącymi za sobą negatywne skutki. W zależności od branży mogą to być: awaria systemów, zatrzymanie produkcji, wyciek danych,  katastrofa w ruchu lądowym, nagłe zawirowania na giełdzie czy oszustwo. Oczywiście to tylko niektóre przykłady sytuacji wymagających szybkiego i skutecznego reagowania. Zarządzanie w kryzysie wymaga nie tylko umiejętności i doświadczenia, ale również odpowiedniego sprzętu. Ściana wizyjna, na której można analizować wiele różnorodnych danych i obrazów to idealna pomoc w takiej sytuacji. Daje ona możliwość dopasowania do aktualnych potrzeb, wyświetlania różnych treści i jednoczesnej pracy całego zespołu.

Videowall to bardzo praktyczne i wielofunkcyjne urządzenie, które pojawia się w coraz większej ilości firm. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania, skontaktuj się z firmą VisionCube, ekspertem w zakresie nowoczesnych rozwiązań biurowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here