Ochrona smartfona iPhone XR

Bujny rozwój technologiczny sprawił, że dzisiejsze życie bez urządzeń przenośnych typu smartfon wydaje się niemożliwe. Po części nie ma co się dziwić, gdyż telefony te można wykorzystać do szybkiego i łatwego komunikowania się czy jako w formie multimediów. Jednakże ceny smartfonów są niezwykle wysokie i chcąc zakupić naprawdę dobry sprzęt trzeba wydać przynajmniej tysiąc złotych. Nic więc dziwnego, że dodatki zabezpieczające urządzenie przed uszkodzeniem są tak naprawdę koniecznością. Dotyczy to szczególnie sprzętu z górnej półki np. iPhone XR. Jaka forma ochrony będzie się dobrze spisywać?

Szkło hartowane

Szkło hartowane iPhone XR jest pierwszym, a zarazem podstawowym elementem, który musi znaleźć się na wyposażeniu bezpośrednio po zakupie urządzenia. Szkło hartowane ma przede wszystkim kompleksowo chronić wyświetlacz przed jego uszkodzeniem. To również świetne zabezpieczenie przed zarysowaniem. Jednakże podczas upadku jest ono w stanie zniwelować część uszkodzeń, dzięki czemu smartfon pozostanie cały. Ponadto szkła hartowane posiadają skale twardości i na jej podstawie warto dobierać ten dodatek. Najczęściej jest to wartość 9H, która odpowiada odporności na wszelkie zarysowania ostrymi narzędziami. To właśnie takich modeli najlepiej szukać. Warto wspomnieć również o samej cenie, która wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. Szkła wyższej jakości są naturalnie droższe.

Dopasowanie

Szkło hartowane iPhone XR musi być idealnie dopasowane do właśnie tego modelu. Ogólnie rzecz biorąc szkło musi pokrywać dokładnie cały ekran oraz rogi wyświetlacza. Istotny jest także sam montaż tego dodatku. Przed przystąpieniem do tej czynności należy dokładnie wyczyścić wyświetlacz, a następnie równo przyłożyć szkło, które należy rozprowadzić od środka, aż na boki. Tak zamontowane będzie z całą pewnością dobrze ochraniać sprzęt.

Etui

Kolejnym niezbędnym dodatkiem okazuje się etui, które ma chronić głównie tył oraz boki smartfona. Sam dobór pokrowca jest już kwestią indywidualną. Na rynku można spotkać setki, jak i nie tysiące modeli, które znacznie różnią się od siebie zastosowanymi materiałami, konstrukcją, a także ceną. Tutaj sam koszt zakupu jest niezwykle rozpięty. Najtańsze z modeli mogą kosztować zaledwie kilkanaście złotych, zaś za najdroższe przyjdzie zapłacić nawet ponad 100 złotych.

Podsumowanie

Podsumowując, dokładne zapieczenie smartfona jest szczególnie ważne podczas upadków. Pozwala to zachować urządzenie w całości, dzięki czemu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z naprawą. Najważniejszymi elementami są oczywiście szkło hartowane oraz etui. Posiadając oba elementy możemy czuć się bezpiecznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here