SDL Trados Studio

Specjalistyczne oprogramowanie tworzone z myślą o wysokich potrzebach niezależnych specjalistów, jest w większości przypadków niezwykle rozbudowane. Wiele funkcji i zaawansowane interfejsy są jednak bardzo skomplikowane, co może prowadzić do dyskomfortu związanego między innymi z brakiem kompetencji lub umiejętności. Przykładem może być naprawdę innowacyjny i imponujący SDL Trados Studio.

Jest to system wyprodukowany z myślą o środowisku pracy z tłumaczeniami. Można więc uznać, że jest to podstawowe i definitywnie obowiązkowe narzędzie w życiu każdego profesjonalnego tłumacza – niezależnie, czy zajmuje się on stosunkowo prostymi zagadnieniami, czy jest wysoko postawionym tłumaczem przysięgłym. SDL Trados Studio doskonale sprawdzi się niemal we wszystkich zleceniach i ułatwi oraz usprawni pracę każdego eksperta.

Zacząć od teorii, czy praktyki?

Czy jest jedyna słuszna odpowiedź na to pytanie? Wszystko zależy od punktu widzenia i trzeba przyznać, że proces edukacji jest bardzo mocno zróżnicowany. Każdy ma inne preferencje i możliwości względem nauki, dlatego musisz samodzielnie ocenić, który sposób edukacji jest najlepszy dla Ciebie – czy wolisz uczyć się w pierwszej kolejności teorii, by dopiero z czasem przejść do praktyki, czy chcesz jednak od razu sięgnąć po najlepsze narzędzia, by uczyć się na nich swojego fachu.

Zagadnienia teoretyczne

Akurat, gdy chodzi o SDL Trados Studio, materiałów edukacyjnych jest naprawdę wiele. Do dyspozycji masz między innymi tutoriale, artykuły specjalistyczne i poradniki wideo lub audio. Dzięki zainteresowaniu się tematyką oprogramowania przed swoimi pierwszymi realizacjami, możesz otrzymać naprawdę dużą dawkę darmowej wiedzy, dzięki której samo otwarcie interfejsu nie będzie tak stresującym przeżyciem. Nie czekaj i już dziś skorzystaj z bezpłatnych materiałów lub jeszcze lepiej, zapisz się na kurs, szkolenie lub zajęcia dotyczące obsługi aplikacji.

Praktyczne wykorzystywanie funkcji

Załóżmy czysto hipotetycznie, że w pierwszej kolejności podjąłeś decyzję o tym, by nabyć SDL Trados Studio i zacząć na nim pracować. Czy to złe rozwiązanie? Oczywiście, że nie! Jest na pewno odważne, ponieważ koszt zakupu oprogramowania zaczyna się od kilkuset złotych i kończy na kilku tysiącach – w zależności od wybranej wersji. Samodzielnie na pewno ciężko będzie Ci opanować podstawowe funkcje, dlatego warto skorzystać z informacji dostępnych w sieci lub tutoriali. Dzięki posiadaniu narzędzia będziesz mógł od razu przeklikać funkcje, o których pojawia się wątek w materiałach szkoleniowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here