Wsparcie prawne z kancelarii

Każda firma prowadząca działalność gospodarczą musi stosować się do obowiązujących przepisów prawnych. Unikanie tego obowiązku, niestosowanie się do odpowiednich rozporządzeń skutkuje wysokimi karami lub po prostu zamknięciem danej działalności przez uprawnione do tego organy państwowe. W związku z tym koniecznością staje się posiadanie obsługi prawnej.

Na co się zdecydować- etat czy kancelaria radcowska?

Firmy, które się rozwijają i potrzebują wsparcia prawnego zazwyczaj przed dylematem czy skorzystać z usług, jakie oferuje kancelaria radcowska czy zatrudnić prawnika na etat.

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Warto więc dokładnie przeanalizować wady i zalety obu opcji, w zależności od sytuacji i potrzeb firmy. Należy też tutaj uwzględnić plany rozwojowe danego przedsiębiorstwa, które są kluczowe do optymalnego planowania zasobów ludzkich i finansowych.

Kancelaria radcowska-plusy

Przede wszystkim kancelaria radcowska ma tę zaletę, że ma ogromne doświadczenie w wielu obszarach biznesowych. Zatrudnieni tam prawnicy posiadają szeroką wiedzę w różnych zakresach, ponieważ na co dzień spotykają się ze specyficznymi sytuacjami u swoich klientów.

Prawnicy potrafią więc szybko reagować na kryzysy i są przygotowani na błyskawiczne działanie. Potrafią przygotować stosowne pismo, odpowiedni wniosek czy indywidualną umowę.

Dzięki temu klient powierzając swoje sprawy kancelarii radcowskiej ma szerokie wsparcie i czuje się zaopiekowany. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla małych firm, które potrzebują konsultacji w sytuacjach wyjątkowych.

Kancelaria radcowska-minusy

Wadą takiego rozwiązania jest przede wszystkim konieczność dzielenia się danym prawnikiem z innymi firmami. Pracownik kancelarii ma pod opieką kilku klientów jednocześnie, dlatego czasem może brakować czasu na bardzo wnikliwe poznanie wszystkich tajników zgłaszanego problemu.

Dodatkowo przy stałej obsłudze, jaką oferuje kancelaria radcowska koszty mogą być dość wysokie. Jednak i tutaj kancelarie starają się wspomagać swoich klientów oferując im różne dogodne opcje finansowania.

Należy pamiętać również o tym, że usługi kancelarii są świadczone i rozliczane jako koszty poniesione przez firmę, więc można je odliczyć od podatku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here