Czy namiot magazynowy to dobry pomysł dla twojego biznesu

Namioty magazynowe mogą pełnić różne funkcje i być wykorzystywane w wielu przedsiębiorstwach – wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność zapewnienia dodatkowej przestrzeni, np. do przechowywania. Dlaczego warto zainwestować w namiot magazynowy? Jakie są jego zalety?

Dlaczego warto zainwestować w namiot magazynowy?

Nowoczesne namioty magazynoweto pomysł na szybkie i efektywne zwiększenie powierzchni do składowania materiałów lub produktów. Są dostępne w wielu rozmiarach i charakteryzują się dużą wytrzymałością, którą gwarantuje solidna konstrukcja. Przetrwają nawet bardzo trudne warunki atmosferyczne – są w 100% wodoodporne, zapewniają ochronę przed promieniowaniem słonecznym, są odporne na temperatury w zakresie od -40 do +60 stopni Celsjusza, dzięki czemu sprawdzą się w wielu sektorach gospodarki i branżach: przemysłowej, budowlanej, wystawienniczej, reklamowej, handlowej, a także w rolnictwie.

Dostępne na rynku nowoczesne namioty charakteryzują się również łatwym i szybkim montażem, a ich atrakcyjna cena sprawia, że koszt magazynowania jest zdecydowanie niższy niż w przypadku korzystania z tradycyjnych hal (z czynszem i innymi opłatami). Do zalet nowoczesnych konstrukcji namiotów magazynowych należy również wysoki poziom szczelności oraz zapewnienie wentylacji wewnątrz namiotu, co zapobiega skraplaniu się wody.

Rodzaje i zastosowanie namiotów magazynowych

Namioty magazynowe mogą być rozłożone na różnego rodzaju powierzchniach: kostce brukowej, betonie, ziemi i trawie. Istnieje możliwość ich spersonalizowania, dzięki czemu spełniają oczekiwania przedstawicieli wielu branż. Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje namiotów magazynowych:

  • przemysłowe,
  • warsztatowe,
  • garażowe.

Poniżej wyjaśniamy, gdzie te poszczególne warianty mogą być wykorzystywane.

Namioty przemysłowe

Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba zwiększenia powierzchni magazynowej. Mogą być używane zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa – jako pomieszczenie gospodarcze, skład materiałów budowlanych lub przestrzeń dla pracowników. Świetnie sprawdzą się również jako przestrzeń do całorocznego przechowywania, np. opału na terenie prywatnej posesji. Mogą też służyć jako sezonowe stoiska w kurortach lub podczas targów i eventów. Często wykorzystywane są w branży reklamowej.

Namioty warsztatowe

Powszechnie stosowane w branży motoryzacyjnej, przy warsztatach samochodowych i w punktach serwisowych. Są także wykorzystywane na imprezach masowych związanych z motoryzacją. Wyposażone w ognioodporny dach, charakteryzują się mocną konstrukcją i możliwością personalizacji ścian, wjazdów oraz maskownic. W charakterze warsztatu najczęściej wybierany jest model z oknami doświetlającymi.

Namioty garażowe

Służą jako przestrzeń do parkowania różnego typu pojazdów, zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych, a także motocykli czy przyczep. Świetnie sprawdzają się jako zadaszenie małego parkingu lub myjnia samochodowa. Namioty garażowe są dostępne w wielu rozmiarach – o długości do 30-40 metrów i wysokości do 4 metrów, dzięki czemu bez problemu zmieszczą dużą ilość pojazdów. Namioty garażowe to również przestrzeń do przechowywania łodzi i innych maszyn, może również pełnić funkcję pomieszczenia lakierniczego.

Czy rozstawienie namiotu magazynowego wymaga pozwolenia?

Krótkotrwałe użytkowanie namiotu magazynowego nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na jego rozstawienie. Przy rozstawianiu hal namiotowych na okres do 120 dni należy jedynie zgłosić taki zamiar w starostwie powiatowym lub urzędzie gminy. Wymagana jest także zgoda właściciela terenu lub decyzja o zajęciu pasa drogowego. W przypadku rozstawiania namiotu na własnej posesji, np. na terenie należącym do przedsiębiorstwa, nie stanowi to jednak żadnego problemu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here