System andon - nowoczesne metody komunikacji w firmach

Obecne uwarunkowania na rynku pracy wymuszają na właścicielach przedsiębiorstw wdrażanie coraz bardziej efektywnych form działalności. Trudności w zatrudnianiu pracowników, szczególnie posiadających mniejsze kwalifikacje potrzebne na stanowiskach produkcyjnych powodują, że konieczne są nowoczesne rozwiązania, takie jak system andon.

Czym jest system andon?

Pod tym pojęciem, pochodzącym z języka japońskiego kryje się szereg prostych, a jednocześnie bardzo skutecznych form powiadamiania, przywoływania, a także koordynacji pracy przedsiębiorstwa.

Działanie systemu andon opiera się głównie na zastosowaniu różnego rodzaju sygnałów, w tym najbardziej popularnych świetlnych, które służą powiadamianiu kadry kierowniczej oraz pracowników o problemach występujących podczas procesu produkcji.

Sygnały świetlne są emitowane ze specjalnych urządzeń, działających na zasadzie czujników, a mają na celu szybkie powiadomienie zatrudnionych w firmie pracowników o wystąpieniu problemów na linii produkcyjnej oraz o wszelkich sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji.

W jakich przypadkach system andon jest optymalnym rozwiązaniem?

Wdrożony w firmie system sygnalizacji świetlnej doskonale sprawdza się w zgłaszaniu problemów na stanowisku produkcyjnym, co przekłada się na szybkie przywołanie pracowników serwisu, a także kadry kierowniczej.

Nowoczesny system powiadamiania świetlnego jest także doskonałym sposobem na kontrolę czasu przestoju oraz szybkości reakcji uprawnionych pracowników, co daje obraz poziomu efektywności pracy w firmie.

Za pomocą systemu andon można prowadzić szczegółowy monitoring, magazynowanie, a także analizę wszelkich problemów występujących podczas procesów produkcyjnych, co jest bardzo pomocne w usprawnianiu pracy na stanowiskach.

Jakie korzyści obserwują firmy, które wykorzystują system powiadamiania świetlnego?

Stałe monitorowanie procesów produkcji oraz możliwość natychmiastowej reakcji w momentach wystąpienia problemów prowadzi do lepszej wydajności oraz efektywności na stanowiskach pracy.

Przekłada się to na wyższe zdyscyplinowanie pracowników, lepiej wykorzystany czas pracy, a także na poprawę jakości wytwarzanych produktów, a w rezultacie na wyższą rentowność przedsiębiorstwa.

Generalnie można powiedzieć, że zastosowanie systemów andon przyczynia się do lepszego funkcjonowania firmy, wyższych zysków oraz optymalizacji liczby potrzebnych pracowników.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here