Jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie elektroniki są targi CES. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano wiele interesujących premier – m.in. najnowszy telewizor Samsung czy rolowany ekran. Co jeszcze wzbudziło nasze zainteresowanie?

Targi CES to niemal święto dla miłośników nowoczesnych rozwiązań – to najważniejsze wydarzenie technologiczne w roku. Fani gadżetów elektronicznych wybierają się wtedy do Las Vegas, aby na własne oczy zobaczyć zapowiadane nowości. Samsung QLED TV czy premiery flagowych smartfonów przyciągają na imprezę ludzi z całego świata!

Najnowszy telewizor Samsung

Samsung obiecał podczas targów, że do sprzedaży trafi The Wall, ekran modułowy oparty na innowacyjnej technologii microLED. Przekątna? Aż 146 cali! To największy telewizor na rynku! Ponadto można przyglądać mu się i cały dzień, a nie dostrzeżemy łączeń i ekranu. Świetne rozwiązanie do sal kinowych w domach. Możliwe jednak, że producent stworzy też ekran mniejszy, mający około 70-80 cali.

Ekran rolowany i asystent głosowy

Można było zobaczyć też piękny telewizor Samsung QLED, Sony AF8, nowoczesne smartfony, ale też m.in. asystenta głosowego LG ThinQ do zastosowań rozrywkowych. Z kolei rolowany ekran OLED zaprezentowała spółka zależna, LG Display. To właśnie oni zajmują się badaniami i planowaniem rozwoju, a także projektowaniem wyświetlaczy oraz produkcją paneli OLED. Rolowany telewizor pozostaje jedynie w fazie zapowiedzi, ale do finalnego modelu firma jest coraz bliżej.

Sony OLED A1

Samsung QLED TV czy OLED od LG cieszą nas wspaniałą jakością obrazu, ale trzeba też wspomnieć o Sony. Chwalone OLED-y są na rynku już od ubiegłego roku, ale wciąż są produkowane ze względu na znaczne zainteresowanie i szeroki wybór rozmiarów – 55, 65 i 77 cali. Tym razem jednak otrzymają nową wersję oprogramowania oraz obsługę Dolby Vision. Planowana jest również aktualizacja systemu operacyjnego do Androida 8.0, który ma inny interfejs i wiele nowych funkcji.

Skoro jesteśmy przy Sony, warto wspomnieć też o telewizorach w technologii HDR, gdyż to lider wśród jasności. Świetne osiągi ma też niejeden telewizor Samsung QLED czy LG, ale Sony stworzyło prototyp wyświetlacza o poziomie jasności 10 000 nitów. Ma to umożliwić nam ujrzenie niemal naturalnego oświetlenia jak światła samochodów czy blask słońca. Sony premierę telewizorów z wykorzystaniem procesora X1 Ultime zapowiada już w tym roku!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here