Na polskim rynku dostępnych jest wiele typów ubezpieczeń. Jednym z nich jest tak zwana polisa assistance. Najczęściej kojarzy się ona z ubezpieczeniem samochodu na wypadek jego niespodziewanej awarii podczas podróży. W takim przypadku ubezpieczyciel pokrywa koszty związane na przykład z holowaniem samochodu. Jednakże w dzisiejszych czasach assistance to nie tylko zapewnienie sobie spokoju w podróży. To również gwarancja innych usług na wypadek wystąpienia określonych zdarzeń, które są nagłe, nieoczekiwane i niezależne od naszej woli.

Czym jest ubezpieczenie assistance?

Ubezpieczenie assistance (https://tueuropa.pl/fachowiec-do-uslug.htm) ma charakter dobrowolny. Oznacza to, że nie istnieje ustawowy obowiązek jego posiadania. Celem tego rodzaju polisy jest zapewnienie ubezpieczonemu określonego w umowie rodzaju pomocy w wypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Najczęściej assistance jest usługą dodatkową, oferowaną w połączeniu z innym rodzajem ubezpieczenia. Widać to najlepiej na przykładzie polis komunikacyjnych.

Fachowiec do usług – na czym polega ten rodzaj ubezpieczenia?

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się ubezpieczenia assistance polegające na zapewnieniu pomocy w przypadku awarii domowych. Dla przykładu można tutaj wskazać chociażby awarię komputera, instalacji hydraulicznej lub zamka w drzwiach. W takim przypadku ubezpieczyciel zagwarantuje właścicielowi polisy odpowiednią pomoc. Firmy ubezpieczeniowe współpracują bowiem z fachowcami zajmującymi się tego typu naprawami. Specjaliści ci to sprawdzeni usługodawcy godni zaufania, którzy charakteryzują się bogatą wiedzą i doświadczeniem w swojej dziedzinie, a ponadto posiadają odpowiedni sprzęt, który umożliwia im dokonywanie rozmaitych napraw.

Jakie ubezpieczenie assistance oferuje TU Europa?

TU Europa to jeden z ubezpieczycieli działających na polskim rynku, który oferuje polisę o nazwie „Fachowiec od usług”. Oferta ta jest niezwykle korzystna z punktu widzenia potencjalnego nabywcy. Mianowicie, ubezpieczenie jest zawierane na okres 12 miesięcy, a roczna składka to jedynie 150 zł, z kolei limit świadczeń to aż 10.000 zł na rok. Pomoc specjalistów obejmuje niezwykle szeroki zakres usług. Otóż mieszczą się w nim nie tylko naprawy sprzętu elektronicznego, ale także na przykład usługi ślusarskie czy też wsparcie w przypadku zalania mieszkania polegające chociażby na możliwości przechowania rzeczy należących do ubezpieczonego. Należy jednak pamiętać, że usługi wynikające z posiadanej polisy podlegają pewnym ograniczeniom. Szczegółowo kwestie te zostały potraktowane w ogólnych warunkach umowy.

Ubezpieczenie assistance, niezależnie od typu, bywa niezwykle pomocne w codziennym życiu. Pozwala ono na uniknięcie niepotrzebnych stresów związanych z awarią sprzętu, który jest potrzebny w domu lub w pracy. Nic więc dziwnego, że produkt ten cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony Polaków, tym bardziej że ceny polis są niezwykle atrakcyjne. Stawka na poziomie 150 zł rocznie jest nieporównywalna do kosztów, które może spowodować na przykład zalanie mieszkania.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here