Jeżeli jeszcze nie pomyśleliście o programie do fakturowania na 2018 rok dla swoich firm, to jest ostatni dzwonek na to, żeby w końcu to zrobić. Nowy rok przyniesie ze sobą sporo zmian i będą one rewolucyjne w dotychczasowej księgowości. Co się zmieni? W jaki program najlepiej się wyposażyć? O tym poniżej.

Co nowego przyniesie 2018 rok dla księgowych?

Przede wszystkim wersje papierowe faktur będą musiały odejść do lamusa. Każda spółka prawa handlowego, spółka cywilna czy osoba fizyczna będzie musiała wystawiać dokumenty w wersji elektronicznej. Ponadto, należy zaopatrzyć się w odpowiedni program. Faktura, dzięki takiej specjalistycznej aplikacji będzie mogła zostać wygenerowana do Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), a następnie przesyłana do Urzędu Skarbowego. Ministerstwo Finansów nie pójdzie na rękę księgowym i nie „podsunie” specjalnej aplikacji do wysyłania JPK. Na potrzeby Urzędów Skarbowych Jednolity Plik Kontrolny powinien być przechowywany w sposób elektroniczny i przede wszystkim bezpieczny przez okres 5 lat.

Również niepodpisywanie dokumentów danymi autoryzacyjnymi nie będzie już możliwe. Każdy księgowy musi więc zaopatrzyć się we własny podpis elektroniczny. Trzeba będzie w związku z tym znaleźć sposób na dobre i szybkie fakturowanie. Program, który jest przystosowany do wygenerowania JPK na podstawie danych z prowadzonej księgi rachunkowej, ewidencji przychodów, zakupów i sprzedaży VAT, magazynu, podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz wyciągów bankowych faktury VAT musi być w tej kwestii niezawodny.

Grunt to mieć dobry i szybki program do fakturowania

W dzisiejszych czasach sprawnie i bezbłędnie wygenerowana faktura to zasługa głównie dobrej aplikacji. Na polskim rynku istnieje wiele firm, które pracują nad odpowiednim i inteligentnym programem, który ułatwi życie księgowym. Godną uwagi firmą jest www.mega-tech.com. W swojej ofercie posiada ona serie Faktura Small Business, które zawierają wiele funkcji usprawniających prowadzenie własnej działalności – takich, jak np. pobieranie danych kontrahentów z bazy Głównego Urzędu Statystycznego czy wysyłanie elektronicznych faktur. W tego typu programach można też stworzyć kartotekę klientów, usług i towarów. Dodatkowym plusem takiej aplikacji jest to, że mogą korzystać z niej wszystkie osoby, które są odpowiedzialne za wystawianie faktur. Dobry program do fakturowania ma możliwość współpracowania z czytnikami kodów kreskowych oraz z drukarkami fiskalnymi. Na podstawie prowadzonych przez niego statystyk można ponadto ustalić, co sprzedaje się najczęściej. Wszystkie gromadzone w eArchiwum dane są na pewno bezpieczne.

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a więc nie ma na co czekać! O dobrym programie do fakturowania należy pomyśleć już teraz.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here