Porównanie najpopularniejszych systemów płatności

Wiele osób nie wyobraża sobie już życia bez korzystania z systemów płatności. Jest to często o wiele łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze rozwiązanie, niż robienie tradycyjnych przelewów bankowych. Systemy płatności mają też jednak pewne wady, do których z pewnością zaliczyć możemy prowizję, jaka często jest doliczana. Prezentujemy porównanie najpopularniejszych systemów płatności, biorąc pod uwagę ich najważniejsze cechy.

FONDY

FONDY to platforma wspierająca wszystkich, którzy chcą sprzedawać swoje produkty online w Polsce i za granicą. Pozwala na przyjmowanie płatności w ponad 100 walutach oferując wiele przyjaznych metod jak płatności kartami płatniczymi, przelewy online, płatności mobilne, płatności cykliczne tzw. subskrypcyjne, guziki płatności i wiele innych. Prowizja zaczyna się od 1,8 % i w zależności od obrotów ulega obniżeniu. Rejestracja nie kosztuje nic, a po rejestracji każdy uzyskuje za darmo dostęp do szczegółowej analityki, która pozwala na bieżąco śledzić sprzedaż i szybko reagować. Na przykład pozwala na wysyłanie zautomatyzowanych powiadomień do klientów, którzy nie dokończyli płatności. Integracja jest szybka i intuicyjna i dopasowana do wielu systemów CMS.

PayPal

PayPal to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów płatności. Zapewnia szybkie i sprawne przesyłanie pieniędzy, jest także niezwykle prosty w obsłudze. Prowizja, jaką nalicza PayPal, jest uzależniona od miesięcznych obrotów generowanych za pomocą tej formy płatności. W tym systemie, klienci mogą płacić przy użyciu kart kredytowych lub salda konta PayPal, zasilanego przez konto bankowe. Nie występują tutaj żadne koszty dodatkowe.

Przelewy24

W przypadku tego systemu, prowizja wynosi od 1,9% do 2,5% (w zależności od formy płatności). Przelewy24 obsługują: płatności SMS, płatności cykliczne, płatności kartą, transfery bankowe i płatności mobilne. Zaletą Przelewów24 jest to, że klienci mogą tworzyć oddzielne konta przeznaczone dla konkretnych sklepów. Możliwe jest także natychmiastowe wypłacanie środków zgromadzonych na tym koncie przejściowym. Rejestracja w systemie kosztuje 1,50 zł.

DotPay

DotPay możemy wykorzystywać w przypadku płatności kartą, robienia przelewów internetowych, płatności mobilnych, płatności SMS oraz PayPal. Prowizje w DotPay ustalane są indywidualnie. Zaletą korzystania z tego systemu jest to, że umożliwia on rozkładanie całej kwoty na raty. Ponadto, możliwe jest dokonywanie zwrotów, nie ma też określonej minimalnej kwoty, którą można wypłacić z konta przejściowego.

Transferuj.pl (Tpay)

Transferuj.pl, który ostatnio zmienił nazwę na Tpay, to szybki i bezpieczny system płatności internetowych. Jego zaletą jest to, że udostępnia szeroki wachlarz płatności: transfery bankowe, płatności kartą, płatności drogą mobilną, SMS-em, i PayPal. Prowizja wynosi od 1,9% do 2,5%. Jest to konto przejściowe. W Tpay występują koszty dodatkowe: po dokonaniu czterech wypłat z konta w miesiącu, za każde następne pobranie pieniędzy, nalicza się 2 zł.

PayU

W przypadku bardzo popularnego PayU, prowizja jest ustalana indywidualnie dla każdego klienta. System ten obejmuje takie formy płatności jak: płatności cykliczne, płatności mobilne, płatność kartą, za pośrednictwem SMS-ów i transfery bankowe. PayU jest niezwykle proste i szybkie w obsłudze. Po zarejestrowaniu się do tego systemu, możemy płacić przy pomocy jednego kliknięcia. Jest to konto przejściowe. Nie ma dodatkowych kosztów związanych np. z rejestracją.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here