Do czego służy Google Trends?

Pragnąc założyć e-sklep trzeba najpierw zdecydować o tym, co należy sprzedawać, aby móc wygrać z konkurencją. W tym celu właśnie zostało stworzone Google Trends. Niezbędne staje się zastosowanie tego narzędzia, aby skonfrontować własne pomysły z brutalną często rzeczywistością.

Czym jest Google Trends?

Główną ideą tego narzędzia jest uzyskanie informacji na temat tego, o czym jest aktualnie głośno w Internecie. Te niezwykle przydatne informacje płyną od najpopularniejszej wyszukiwarki na rynku, z której korzysta przecież ponad 98% użytkowników na całym świecie. Google Trends ma służyć jako pomoc, źródło informacji, ale też encyklopedia pomysłów. W końcu korzystają z niego także osoby, które nie mają żadnego pomysłu na biznes. Wszystko przez to, że można w naprawdę łatwy sposób zbadać rynek, czy zachowania określonej grupy docelowej.

Jak działa Google Trends?

Wystarczy po prostu wpisać wybraną przez siebie frazę i prześledzić jego tendencje na diagramie i wykresie. Poza tym istotne jest połączenie wybranego słowa, dziedziny, przedmiotu z innymi, które sugeruje narzędzie. Toteż wpisując, choćby „ubrania”, można dostrzec konkretne części garderoby, które były najczęściej wpisywane przez wirtualną społeczność i ich przykładowy progres w ciągu kilku lat. Wszystko jest możliwe po wybraniu strony z owym narzędziem: http://www.google.com/trends/explore.

Zlokalizuj klientów

Google Trends daje także niepowtarzalną szansę na zdobycie informacji związanych z miejscem zamieszkania osób, które wyszukiwały daną frazę. Można w ten sposób dowiedzieć się, w którym mieście, czy województwie, jaki produkt jest najczęściej wyszukiwany. W ten sposób niezwykle szybko będzie można zdecydować, w których miejscach, jaki asortyment sprawdzi się najlepiej.

Wybór słów kluczowych

Każdy pozycjoner poszukuje odpowiednich słów kluczowych za pomocą narzędzia Keyword Planner, jednak tak naprawdę bardzo przydatne w tym celu może stać się właśnie Google Trends. Wszystko przez to, że sprawdza konkurencje, czy sugeruje nowe hasła.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here