Żyjemy w czasach, w których praktycznie każdy może zostać twórcą i autorem. Bardzo pomocnym narzędziem w zaplanowaniu i realizacji tego typu aktywności może być założenie autorskiego bloga czy strony internetowej. Zajmijmy się więc pokrótce kwestią hostingu, by zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia przygotowujące do rozpoczęcia przygody pisarskiej czy reporterskiej.
Od czego zacząć?
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy się zająć jest rozpoznanie naszych własnych umiejętności i predyspozycji. Przecież musimy wiedzieć na czym się znamy i o czym chcielibyśmy pisać. Na pierwszy rzut oka wydaje się to banałem, jednak sięgając w głąb naszej tożsamości możemy odkryć problemy. Warto więc poświęcić na ten zabieg tyle czasu, ile rzeczywiście potrzeba.
Wyjątkiem są sytuacje, w których tworzymy bloga komercyjnego, ale mam nadzieję, że nie to jest naszą ambicją. Zatem mając wstępny rekonesans, musimy wziąć się za kwestie techniczne. Oprócz stworzenia nazwy bloga czy strony internetowej i ustalenia tematyki oraz częstotliwości dodawania wpisów, trzeba nam zastanowić się nad zagadnieniem hostingu. Wybór danego serwera nie jest prosty i porównanie firm hostingowych może być nieodzowne. Podejrzewam, że większość z nas zwraca uwagę na cenę, bo nie ukrywajmy, dla początkującego autora każda złotówka ma wartość. Jak już zostaniemy znanymi blogerami czy będziemy rozpoznawalni w przestrzeni zarówno internetowej czy rzeczywistej, kwestii finansowej nie będzie trzeba poświęcać tak dużo czasu. Na razie jednak jest jak jest i trzeba żyć w realiach początkującego blogera.
Oferta firm hostingowych w Polsce
Firmy hostingowe w Polsce mają szeroką ofertę i robiąc rzetelny i porządny tzw. reasearch w internecie natrafimy na odpowiednią dla nas propozycję. Pomóc nam w tym może zestawienie hostingów na websiteplanet.com – po wejściu na tę stronę, powinniśmy otrzymać potrzebne informację, a jeśli nie, warto szukać dalej. Są tam między innymi informacje dotyczące dziesięciu najlepszych hostingów oraz recenzje poszczególnych adresów. To dobra pozycja dla osób szukających wiadomości.
Znajdziemy tam opisy danych hostingów i ich charakterystykę. Po zapoznaniu się z tymi informacjami możemy przejść na zakładkę blog – znajdują się tam m.in porady w formie artykułów, które dotyczą niektórych problematycznych kwestii. Warto poczytać i zapoznać się z radami praktyków, bo to przecież w praktyce człowiek uczy się najlepiej i to wówczas wiedza zostaje trwale przyswojona. Jeśli nie chcemy uczyć się dużo na własnych błędach – części nie da się uniknąć – uczmy się na doświadczeniu innych. W końcu między innymi po to korzystamy z poradników internetowych czy drukowanych, jeśli czegoś nie potrafimy zrobić lub nie znamy danego zagadnienia. Przy zakupie czy później utrzymaniu hostingu taka zasada również ma zastosowanie.
Tak więc porównanie firm hostingowych ma sens, bo w ten sposób unikniemy kupowania pierwszego lepszego produktu, który ostatecznie może być nie najlepszym wyborem. Warto pomyśleć o tym wcześniej i uniknąć wszelkiego rozczarowania.