Nowoczesna strona dla firm

Od kilku lat profesjonalna strona internetowa stanowi podstawę funkcjonowania firmy niezależnie od branży. Wynika to z faktu, że potencjalni Klienci coraz częściej wykorzystują Internet do poszukiwania produktów lub usług. Wizytówka ofertowa widoczna w sieci to ważny element, który może mieć znaczący wpływ dla podniesienia pułapu sprzedaży. Pod warunkiem, że uruchomiona strona będzie spełniała określone standardy.

W jakiej kolorystyce wykonać stronę?

Kolorystyka jest bardzo ważnym elementem każdej strony internetowej. To dzięki dobraniu odpowiednich kolorów możemy działać na emocje odbiorców. Projektując stronę, najlepiej oprzeć ją na jednym, dominującym kolorze. Dzięki temu witryna nie będzie rozpraszać uwagi Internautów. Duże znaczenie ma również dobór odpowiedniego koloru. W tym przypadku nie możemy kierować się wyłącznie naszymi upodobaniami.

Bardzo często używanym kolorem jest niebieski. Wzbudza on zaufanie, a także jest wyrazem rzetelności i stateczności. Dlatego jest często wykorzystywany przez producentów samochodów czy firmy komputerowe.

Kolor czerwony ma z kolei wzbudzać emocje, dlatego idealnie sprawdzi się w przypadku firm sprzedających zabawki dla dzieci, a także producentów żywności. Czerwony pasuje idealnie także w przypadku restauracji.

Zielony kojarzy nam się z ekologią i naturą. Zieleń jest utożsamiana ze zdrowiem oraz rozwojem. Strony internetowe w takiej kolorystyce sprawdzą się w przypadku fundacji, schronisk, ale także producentów ekologicznych produktów.

Wybierając kolor na stronę internetową, warto najpierw sprawdzić jego znaczenie i zastanowić się, czy będzie odpowiedni dla wybranej branży.

Jak wybrać zdjęcia na stronę?

Zdjęcia powodują ożywienie strony internetowej i stanowią idealne uzupełnienie jej kolorystyki. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną dobrane w prawidłowy sposób. Zdjęcia muszą być przede wszystkim spójne z tematyką strony. Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie wykonania zdjęć profesjonalnemu fotografowi. Zdjęcia pracowników firmy oraz infrastruktury nieco ocieplają jej wizerunek i pozwalają potencjalnym Klientom poznać ją od środka. Alternatywą mogą być właściwie dobrane fotografie z banku zdjęć.

Co decyduje o użyteczności strony internetowej?

Użyteczna strona internetowa łączy w sobie atrakcyjność wizualną, prostotę i funkcjonalność. Strona musi być przejrzysta i w prosty sposób podawać Internaucie interesujące go informacje. Internauci są bardzo niecierpliwi, dlatego zaledwie kilka pierwszych sekund decyduje o tym, czy pozostaną na stronie. A jak doskonale wiemy, dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Użyteczność strony internetowej to także możliwość wygodnego przeglądania jej zawartości nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie.

Użyteczność strony internetowej to bardzo szerokie pojęcie. Wpisując w wyszukiwarkę frazę strony internetowe Poznań, traficie na firmę Studio Kreacja, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem stron internetowych. Specjaliści zatrudnieni w firmie pomogą nie tylko w doborze odpowiedniej kolorystyki strony, ale także zaplanują jej całą strukturę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here