Kiedy wymienić baterię w iPhone XS

Wprowadzony na rynek jesienią 2018 roku iPhone XS wciąż cieszy się zainteresowaniem potencjalnych nabywców i sympatią właścicieli mimo upływu kilku ładnych lat od premiery. To telefon z bardzo dobrymi aparatami, ekranem OLED i wydajnym procesorem. Po latach użytkowania bateria iPhone XS może jednak sprawiać problemy.

Żywotność baterii w iPhone XS

Nowa bateria w iPhone XS posiada pojemność 2658 mAh i pozwala na od 10 do 12 godzin działania na aktywnym ekranie, zależnie od wykonywanych zadań i ich stopnia zużywania akumulatora. Podanej wartości nie należy mylić z czasem czuwania – ten dotyczy bowiem ogółu czasu działania włączonego telefonu bez wybudzania ekranu (i tym samym aktywnego korzystania z urządzenia).

Ta rozbieżność sprawia, że ciężko jest uśrednić czas pracy iPhone XS na jednym ładowaniu, gdyż jest on ściśle powiązany z charakterem użytkowania indywidualnego właściciela. Żywotność baterii iPhone XS można jednak ocenić przez pryzmat liczby zrealizowanych cykli ładowania oraz pojemności akumulatora względem pierwotnej wartości.

Apple podaje, że baterie stosowane w iPhone’ach dysponują żywotnością zapewniającą wydajne działanie przez około 500 cykli ładowania. Informacji o liczbie cykli już zrealizowanych nie można znaleźć w iOS. Można jednak sprawdzić kondycję baterii.

Jak sprawdzić, czy bateria w iPhone XS wymaga wymiany?

Dobrym pomysłem jest weryfikowanie stanu akumulatora iPhone’a XS co pewien czas – szczególnie, gdy zaczynają już pojawiać się problemy z wydajnością. Należy wejść w Ustawienia, w zakładkę Bateria i następnie Kondycja Baterii (iOS 13 i nowsze wersje). W tej sekcji znajdują się informacje dotyczące pojemności baterii oraz komunikat dotyczący gotowości danego iPhone’a na szczytowy pobór mocy. W okolicach 90-kilku procent może pojawić się wiadomość o inteligentnej optymalizacji działania w celu zapobiegania spadkom wydajności.

Kolejny etap optymalizacji to rozwiązania technologiczne chroniące przed nieprawidłowościami w pracy telefonu. Jeśli pojemność baterii iPhone XS zbliża się do 80%, trzeba liczyć się z koniecznością wymiany baterii w niedalekiej przyszłości. Wartość ta przekłada się bowiem na wspomniane wcześniej 500 cykli.

Kondycja baterii – jak o nią dbać?

Sprawdzanie kondycji baterii telefonu na bieżąco pozwala wdrożyć pewne działania prewencyjne odpowiednio szybko i odsunąć moment konieczności wymiany baterii w czasie. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najostrzejszy reżim oszczędzania ogniwa nie sprawi, że wymiana baterii iPhone XS w ogólnie nie będzie Ci potrzebna.

Żywotność akumulatora iPhone’a XS można przedłużyć poprzez wyłączenie animacji, usług lokalizacyjnych wszędzie tam, gdzie nie są niezbędne oraz rezygnację z automatycznego pobierania danych w tle – domyślnie robi to większość aplikacji, a przecież natychmiastowe otrzymywanie powiadomień nie wszędzie jest konieczne. Pomóc może także zmniejszenie poziomu jasności ekranu oraz przejście na tryb ciemny zarówno w samym iOS, jak i w aplikacjach zewnętrznych udostępniających taką opcję.

Jaka bateria będzie najlepsza i gdzie ją wymienić?

Bez dwóch zdań jedyna słuszna bateria to bateria oryginalna, przeznaczona do iPhone’a XS i pochodząca ze zweryfikowanego źródła. Niestety częstym precedensem jest oznaczanie przez nieuczciwych sprzedawców zużytych akumulatorów jako nowe, a także nieoryginalnych jako oryginalne.

Ofert w sieci jest multum, dlatego tak ważne jest, by nie dać się skusić zbyt niskiej cenie i zdecydować się na profesjonalny serwis iPhone o ugruntowanej pozycji w branży – taki, jak wrocławski AppleFix umożliwiający naprawy wysyłkowe klientom z całej Polski.

Baterie na wymianę pochodzą tylko ze sprawdzonych źródeł, a ich oryginalność i parametry potwierdzane są testami. Możesz w ramach usługi liczyć też na bezpłatną ogólną diagnostykę iPhone’a XS i obligatoryjne ponowne testowanie nowej baterii po wymianie. Nowa bateria objęta jest aż półroczną gwarancją – tak atrakcyjnej i opłacalnej oferty nie ma żaden autoryzowany serwis.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here