szafki bhp

Szafki BHP to szafki metalowe stosowane od lat w zakładach pracy i przedsiębiorstwach, przeznaczone są dla pracownika, by mógł przechowywać w niej bezpiecznie swoją odzież oraz rzeczy osobiste.

Szafki BHP – na co zwrócić uwagę

Ogromne znaczenie ma jakość takiej takiego mebla, która przejawia się zarówno w doborze wysokiej klasy materiałów, z których jest wykonana ale też jakość wszelkich użytych elementów dodatkowych- spawów, zawiasów, zamków. Do produkcji szafki BHP stosuje się stal nierdzewną malowaną proszkowo. Warstwa farby chroni dodatkowo mebel przed korozją czy wysoką wilgotnością powierzchnia, a także zmniejsza wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Warto zwrócić uwagę na ekologiczność użytych farb, co przekłada się na bezpieczne dla zdrowia użytkowanie. Szafki BHP muszą być wyposażone również w otwory wentylacyjne, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza, co stanowi dodatkową ochronę dla przechowywanych rzeczy.

W niektórych liczy się też wzmocniona konstrukcja wewnętrzna. Dodatkowymi aspektami wartymi uwagi są:

  • modułowość szafek, dzięki czemu można je odpowiednio łączyć, rozdzielać, przestawiać, czyli maksymalnie ergonomicznie wykorzystać dostępną przestrzeń
  • wewnętrzna budowa, czyli wydzielone konkretne strefy, półki, miejsce na wieszaki etc.
  • wymiary szafki- nierzadko konieczne jest tam przechowywanie niestandardowych przedmiotów (np. duży kask strażacki czy buty).

Gdzie wykorzystuje się szafki BHP

Jest wiele miejsc, w których z powodzeniem stosuje się szafki BHP:

  • Zakłady pracy, przedsiębiorstwa- przepisy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zakładają, że pracodawca powinien zapewnić pracownikom miejsce w przestrzeni socjalnej, gdzie będą mogli w sposób bezpieczny przechowywać swoje rzeczy osobiste oraz/ lub odzież roboczą.
  • ośrodki sportowe, np.siłownie, baseny, hale sportowe, korty tenisowe – szafki dają możliwość zostawienia tam ubrań na zmianę lub torby ze sprzętem.
  • placówki edukacyjne coraz częściej spotyka się szafki BHP w placówkach szkolno- wychowawczych, to tam dzieci mogą trzymać podręczniki i zeszyty, których nie muszą nosić w ciężkich plecakach.
  • biurowce- przede wszystkim szafki BHP w biurowcach wykorzystuje się w pomieszczeniach socjalnych oraz technicznych.
  • zamówienia indywidualne- klient indywidualny zamawia tego typu mebel na użytek własny, mając na uwadze jego design i użyteczność.

LobbySklep poleca wysokiej jakości szafki BHP oraz inne w atrakcyjnych cenach do każdej przestrzeni firmowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here