Kurs programowania Java

Wymagania współczesnego rynku pracy sprzyjają osobom planującym przebranżowienie się i rozpoczęcie kariery w branży IT. Początkujący programista staje jednak przed trudnym wyborem języka, którego znajomość przyniesie mu pewną i dobrze płatną pracę. Jak wynika z ofert czołowych szkół, popularnością cieszą się kursy programowania Java.

  1. Kurs programowania Java dobry dla początkujących programistów
  2. Jeśli nie Java, to co?

W przypadku programowania znajduje zastosowanie zasada Pareto – 80% rynku programistycznego jest obsługiwana przez 20% najpopularniejszych języków. Wśród nich znajdują się języki Java, JavaScript i Python. Wiele firm wykazuje również zapotrzebowanie na wykwalifikowanych w wąskich dziedzinach specjalistów, stąd kurs front end developer, UX Designer czy Scrum Master cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Kurs programowania Java dobry dla początkujących programistów

Stawiając pierwsze kroki w programowaniu, przyszły programista musi dokładnie poznać tajniki języka, który wybierze. Wiele osób początkowo uczy się samodzielnie, jednak z czasem wybiera kurs programowania Java z futurecollars.com/pl/java-developer-kurs-online/, który pozwala poznawać język Java z pomocą specjalistów. Uczący go mentorzy krok po kroku wprowadzają kursantów w świat programowania w tym języku oraz pokazują jego praktyczne zastosowanie. Tego rodzaju kurs jest odpowiedni zarówno dla początkujących kursantów, jak i tych, którzy poznali już podstawy programowania w Javie. Do nauki Javy przydaje się znajomość angielskiego – w tym języku tworzy się kod i przygotowywane są materiały szkoleniowe.

Jeśli nie Java, to co?

Java to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych języków programowania, jednak równie dużą popularnością cieszą się dwa inne języki – JavaScript i Phyton. Oba służą do programowania innego rodzaju aplikacji. JavaScript uważany jest za jeden z najprostszych języków, dlatego często wybierają go początkujący programiści. W tym języku programowane są często strony www i aplikacje webowe, a dzięki Node.js, również w pewnym stopniu back-endowa warstwa aplikacji. Natomiast Python to język przydatny dla programistów, którzy chcą zajmować się statystykami i sieciami komputerowymi. Posiadając umiejętność programowania w Pythonie, można rozwijać się w firmach związanych ze sztuczną inteligencją, Big Data czy Machine Learningiem. Okazję do nauki Pythona od podstaw dają kursy programowania online Future Collars, prowadzone przez doświadczonych developerów, którzy na co dzień zajmują się programowaniem w tym języku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here