Działasz na rynku nieruchomości? Zatrudnij dobrą kancelarię prawną

Rynek nieruchomości w Polsce ma się znakomicie. Tylko w 2019 roku do użytku oddane zostanie ponad 200 tys. nowych lokali, co jest najlepszym wynikiem w historii. Ogromny popyt napędzają inwestorzy, którzy coraz chętniej spoglądają na nieruchomości w kontekście inwestycyjnym. Jeśli również działasz lub zaczynasz działać w tej branży, koniecznie zatrudnij kancelarię prawa nieruchomości.

Rynek nieruchomości w Polsce – warto inwestować?

Polacy nie tylko budują bardzo dużo, ale przede wszystkim kupują bardzo dużo. Stabilna sytuacja gospodarcza, niewielkie bezrobocie i rosnące wynagrodzenia sprawiają, że coraz więcej Polaków posiada dobrą zdolność kredytową. To w połączeniu z większą dostępnością możliwości finansowania przez banki, sprawia, że rynek nieruchomości przeżywa najlepszy okres od lat.

Dostrzegają to również inwestorzy, którzy chętnie decydują się na lokowanie swoich środków w mieszkaniach, gruntach i domach. Jak wykazują branżowe analizy, ponad 40 proc. mieszkań nabytych w ostatnim roku zostało zakupionych z myślą o inwestowaniu. Zwrot z inwestycji jest znacznie większy niż w przypadku lokat, czy też obligacji, dlatego opcja ta przyciąga tak wielu chętnych.

Warto jednak pamiętać, że działanie na rynku nieruchomości nie należy do prostych. Przepisy prawa ulegają częstym zmianom, dlatego rozpoczynając inwestowanie w tej branży, warto zatrudnić radcę prawnego. Dobra kancelaria prawa nieruchomości pomoże szybciej osiągnąć oczekiwane zyski. W czym ona pomoże?

W czym pomoże kancelaria prawa nieruchomości?

Wybierając wysokiej klasy kancelarię prawa gospodarczego można liczyć na szeroki zakres wykonywanych przez nich usług. Zaliczyć można do nich między innymi:

  • doradztwo w zakresie prawa nieruchomości,
  • pomoc przy realizacji transakcji zarówno sprzedaży, jak i kupna nieruchomości,
  • udzielanie porad prawnych,
  • kompleksowe wsparcie procesu komercjalizacji nieruchomości,
  • przygotowywanie negocjowanie umów najmu oraz dzierżawy,
  • obsługę przetargów.
  • reprezentację przed sądami i organami państwowymi.

To oczywiście nie wszystkie usługi, jakie wykonują kancelarie prawa gospodarczego. Zajmują się one również szeroko rozumianym doradztwem inwestycyjnym, gdzie analizowane są nie tylko kwestie prawne, ale również biznesowe. Warto przy tym pamiętać, żeby wybierać kancelarie, które posiadają już określone doświadczenie w tej wymagającej branży – z pomocą takich radców prawnych łatwiej jest wejść na rynek, a następnie na nim funkcjonować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here