Czy warto zdecydować się na rozwiązania Inteligentnego Domu?

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązania, jakie oferuje instalacja Inteligentnego Domu w swoich mieszkaniach czy domach. Warto więc zastanowić się, co może nam zaoferować tego typu rozwiązanie. Jeśli cenisz sobie komfort oraz bezpieczeństwo jest to rozwiązanie jak najbardziej dla Ciebie. Co więcej, dobrze dobrany system zintegrowanego zarządzania wcale nie musi być drogi.

Panuje błędne przekonanie, że Inteligentny Dom to zdalne sterowanie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które umożliwiają podłączyć np. oświetlenie do internetu. Dzięki temu siedząc wygodnie na kanapie możemy zapalić światło przy użyciu telefonu. Jednak jest to chyba najdroższa opcja zapalenia światła. Poniżej przeczytasz więcej na temat funkcjonalności Inteligentnego Domu.

Komfort rzeczą najważniejszą w Inteligentnym Domu

Obecnie w nowoczesnych mieszkaniach mamy więcej niż jeden punkt świetlny w pomieszczeniu. W związku z tym coraz częściej mylą się nam funkcje klasycznych włączników. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są sceny świetlne. Jedno przyciśnięcie może zgasić światło w całym naszym domu czy wytworzyć romantyczny klimat z kolorowymi światłami RGB.

Kwestia bezpieczeństwa w Inteligentnym Domu

Czy zakręcasz wodę za każdym razem, gdy wychodzisz z domu? Zdajesz sobie sprawę jaki jest koszt wymiany podłogi czy odnowienia mieszkań sąsiadów w przypadku zalania? Inteligentny Dom pomoże zapomnieć Ci o takich zmartwieniach. Dzięki niemu główny zawór wody będzie odcinany podczas każdej Twojej nieobecności. Ważną rolę w kontroli domu odrywają czujniki alarmowe https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe

Inteligentny Dom pomoże Ci również sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu, mimo iż jesteś na wakacjach.

Czekasz na ważną przesyłkę kurierską, ale nie ma Cię w domu? Możesz rozmawiać z kurierem przez wideodomofon tak, jakbyś był na miejscu. Bez problemu otworzysz bramę, poinformujesz kuriera, gdzie ma zostawić paczkę i do tego wszystko możesz obserwować z zamontowanych kamer na budynku.

Oszczędzanie w Inteligentnym Domu

Oszczędności w Inteligentnym Domu zależą przede wszystkim od innych instalacji w budynku oraz od kubatury i efektywności energetycznej. W zwykłych budynkach, decydując się na rozwiązania Inteligentnego Domu, można oszczędzić aż 30% na zużyciu energii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here