Barbados czy Bahamy - gdzie jechać na egzotyczne wakacje?

Zimą i wczesną wiosną w Polsce oraz w większości krajów w Europie panują mało przyjazne warunki do wypoczynku. Nawet na najcieplejszych wyspach jest dość chłodno, przez co plażowanie i kąpiele w morzu są wykluczone. Gdzie jechać na egzotyczne wakacje? Na Barbados czy na Bahamy?

Barbados – maleńka wyspa na Karaibach

Powierzchnia Barbadosu to jedynie 431 m2, a główne dochody mieszkańców pochodzą z turystyki. Wybrzeże jest przygotowane na przyjęcie wielu gości z całego świata, natomiast w pozostałych rejonach uprawia się przede wszystkim trzcinę cukrową. Podróż na Barbados w ramach oferty https://dreamtours.pl/wakacje/barbados to możliwość spędzenia wakacji w spokojnym, malowniczym zakątku. Słabo zurbanizowany krajobraz zachwyca miłośników przyrody, a wapienna budowa wyspy wyróżnia się na tle całego archipelagu, który w większości jest pochodzenia wulkanicznego.

Nazwa Barbados pochodzi z portugalskiego i wiąże się z gatunkiem figowca, który rośnie na wyspie. Drzewo nazywano „os barbados”, gdyż siatka korzeni figowca przypomniała brodę. Malownicza wyspa, na którą można jechać wraz z biurem podróży https://dreamtours.pl, jest otoczona rafami koralowymi. W lecie na Barbadosie pojawiają się cyklony, lecz przez pozostałą część roku panują tam doskonałe warunki do plażowania, uprawiania sportów wodnych i wypoczywania w luksusowych hotelach.

Bahamy – gorący archipelag

Bahamy są nastawione na turystykę podobnie jak Barbados. Na wyspie doskonale bawią się turyści, którzy oczekują znakomitej pogody i możliwości długiego wypoczynku na plażach. Archipelag jest położony w strefie gorącego, równikowego klimatu, lecz często jest nawiedzany przez huragany i tropikalne burze.

Podczas pobytu na Bahamach w ramach oferty https://dreamtours.pl/wakacje/bahamy warto spróbować lokalnych owoców, mięs, warzyw i ryb, które są produkowane przez miejscowych rolników. Ponadto na uwagę zasługuje biżuteria i odzież, której nie znajdzie się w innych rejonach świata.

Archipelag jest znakomitym miejscem na rejsy jachtami. Jedynie 26 wysp spośród 700 należących do Bahamów jest zamieszkanych. Malownicze zatoczki, lazurowe wody i doskonała pogoda zachęcają do długiego żeglowania zarówno doświadczonych, jak i początkujących miłośników jachtów. Na jachcie można korzystać zarówno z kąpieli słonecznych, jak i nurkować oraz pływać w ciepłych wodach Atlantyku. Dodatkowo z pokładu można podziwiać malownicze, równinne wyspy, których brzegi porastają dziewicze lasy namorzynowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here