Wybieramy dysk zewnętrzny – zgrabny i szybki

Zdjęcia z aparatów cyfrowych i smartfonów, filmy pamiątkowe, ważne dokumenty, notatki, własne nagrania piosenek – wszystko to i pozostałe ważne dane dziś chętnie przechowujemy na dyskach zewnętrznych. Jeszcze do niedawna z powodzeniem wystarczały nam te, które miały pojemność kilkudziesięciu GB. Dziś potrzebujemy znacznie pojemniejszych dysków. Ponadto mamy wobec tych urządzeń zdecydowanie większe wymagania. Najlepiej, by zakupiony dysk był zgrabny i szybki.

Oferta dysków zewnętrznych na dzisiejszym rynku jest niezwykle szeroka. To wskazywałoby na fakt, iż każdy ma szansę na znalezienie tego odpowiedniego.Sprawdź na www.komputery360.pl/dyski-zewnetrzne

Na liście oferowanych produktów znajdują się takie jak:

Zewnętrzne dyski HDD

Zewnętrzne dyski HDD to jedne z najpopularniejszych na rynku. Oferuje je wiele bardziej i mniej znanych firm. Należy zaliczyć do nich takie jak: A-Data, Asus, Hitachi, OWC, PQI, Toshiba czy Seagate.

Dyski HDD dysponują różną pojemnością. Do najpopularniejszych dziś należą te, które mają od 1 do 8 TB. Jednak w ofercie sklepów bez problemu można dostać dysk o pojemności na przykład 500 GB.

Prędkość obrotowa popularnych dysków zewnętrznych HDD ma 5400 obr/min lub 7200 obr/min. To po dyski o takiej prędkości sięga najwięcej klientów, gdyż te są najbardziej praktyczne i idealne do szerokich zastosowań.

Dyski HDD różnią się między sobą pod względem wielkości i ogólnego wyglądu. Są mniejsze i większe, wyglądem przypominają nowoczesny modem lub inne tego rodzaju urządzenie. Zdarza się, że ich plastikowa obudowa ma pewne zdobienia.

Zewnętrzne dyski SSD

www.komputery360.pl/dyski-zewnetrzne/ssd

Zewnętrzne dyski SSD są proponowane między innymi przez firmy: A-Data, Intenso, OWC, Samsung, SanDisk, Seagate i Unitek.

Najmniejsze dyski zewnętrzne SSD najczęściej wybierane przez klientów to te, które mają pojemność 128 GB. Jednak i tak najpopularniejsze to te, które mają pojemność mierzoną w terabajtach. Do nich trzeba zaliczyć te w przedziale od 1 do 4 TB. Pojemność ta do użytku prywatnego, a nawet firmowego okazuje się w zupełności wystarczająca.

Popularna szybkość odczytu mieści się w granicach 450 MB/s. Jednak w ofercie sklepów są też zdecydowanie szybsze dyski, których maksymalna szybkość odczytu wynosi 560 MB/s. W zasadzie jedne i drugie są chętnie wybierane.

Z wyglądu zewnętrzne dyski SSD są podobne do wszystkich pozostałych dysków dostępnych na rynku. To nowoczesne urządzenia niedużych wymiarów, które są zamknięte w plastikowej obudowie.

Zewnętrzne dyski sieciowe

www.komputery360.pl/dyski-zewnetrzne/sieciowe

Obecnie na rynku są dostępne nawet zewnętrzne dyski sieciowe. Urządzenia te są proponowane głównie przez takie firmy jak: Seagate, WD, LaCie, QNAP, Synology, Netgear i kilka innych.

O dyskach tych można jeszcze wspomnieć, że są przeznaczone do gromadzenia danych i udostępniania ich w sieci lokalnej, a także w internecie. Są dość specyficznym typem dysków zewnętrznych, ale i zarazem popularnym.

Pojemność tych dysków jest bardzo zróżnicowana. Niektóre mają 2 TB, ale są i takie, których pojemność sięga 16 TB lub więcej.

Dyski zewnętrzne sieciowe są największymi urządzeniami w ofercie dysków zewnętrznych. Są to jednak profesjonalne urządzenia, głównie przeznaczone do zastosowania w firmach.

Wybierając dysk zewnętrzny ssd lub inny, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jego pojemność, która jest tu najważniejsza. Im większa pojemność, tym więcej danych można na nim przechowywać. Jednak trzeba zastanowić się, czy faktycznie ten dysk przenośny będzie w pełni wykorzystany, bo jeżeli nie, to nie ma sensu przepłacać. Co do wielkości, dzisiejsze dyski są zgrabne i bardzo estetyczne. Bez względu na to, który wybierzemy, będziemy zadowoleni z jego wyglądu. Szybkość też ma znaczenie. Im większa prędkość przesyłu czy zapisu danych, tym lepiej dla osoby, która będzie z tego urządzenia korzystać.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here