Zaawansowany program magazynowy sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od jej profilu bądź też – od formy realizowanej na rzecz Klientów działalności. Doskonałym przykładem są tu firmy z branży budowlanej, które również powinny posiadać swój własny program magazynowy, zoptymalizowany pod kątem rodzaju świadczonych usług.

Kontrola zużycia wykorzystywanych materiałów

W firmie z branży budowlanej, magazyn będzie pełnił rolę bufora, w którym znajdujące się materiały budowlane będą ulegały stopniowemu zużyciu. W idealnym na potrzeby takiej firmy programie magazynowym, dominującą rolę będzie odgrywać możliwość szybkiego aktualizowania poszczególnych materiałów i rozliczania ich zużycia (co zresztą będzie niezbędne do obliczenia kosztów a w konsekwencji – ceny).

Zużycie maszyn budowlanych

Program magazynowy wykorzystywany przez firmę o charakterze budowlanym, będzie musiał dokładnie ewidencjonować posiadane przez firmę aktywa trwałe, będące jednocześnie ścisłym majątkiem firmy. Na podstawie tych danych będzie można chociażby obliczyć amortyzację środków trwałych.

Program działający w obrębie firmy budowlanej będzie musiał posiadać funkcję złożonego rozbudowania posiadanych magazynów, z podziałem na części, maszyny itd w ten sposób, by cała ewidencja przebiegała w sposób prosty, wyraźny i przejrzysty.

Adnotacje i korekty

Zapisane w programie magazynowym dane, będą stale ulegać zmianom i korektom. Dlatego potrzebne jest, aby program magazynowy z przeznaczeniem dla firm budowlanych, posiadał możliwość szerokiej ewidencji wszystkich zdarzeń, mających wpływ na bezpośrednią wartość poszczególnych aktywów (zarówno trwałych jak i obrotowych). Co więcej – zmiany te będą musiały być zapisywane w formie wygodnych adnotacji i uwag, z możliwością łatwego przeglądania i ewentualnego ewidencjonowania. Idealna aplikacja powinna również posiadać funkcję drukowania specjalistycznych dokumentów, właściwych dla tej specyfiki działalności.

lomag

Jednym z narzędzi oferujących wspomniane funkcjonalności jest aplikacja Lomag, którą można pobrać ze strony lomag.pl.

[Głosów:8    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here