Jaki laptop do prowadzenia sklepu internetowego?

Powstaje coraz więcej sklepów online, co powoduje, że dużą część naszej pracy wykonujemy w domu. Chcąc być efektywnym, warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby pod względem idealnego laptopa dla siebie. Należałoby wziąć pod uwagę czynniki takie jak szybki procesor, wielkość oraz rodzaj dysku.

Zarządzanie sklepem internetowym dla niektórych oznacza nieraz konieczność podróżowania. To powoduje, że wybrany laptop powinien być mobilny i niezbyt duży, by łatwo można było go zmieścić do walizki. Matryca nie powinna być większa niż 15 cali. Waga też ma znaczenie i dobrze byłoby, gdyby laptop do prowadzenia sklepu internetowego ważył mniej niż 2 kilogramy. W czasie podróży zdarza się często, że nie mamy możliwości podpięcia myszy. W związku tym ważne jest, aby wybrać taki laptop, który ma wygodny touchpad.

Ponadto, nie musimy być bardzo skrupulatni w wyborze procesora, o ile nie zamierzamy pracować w dużej mierze przy wymagających czynnościach, w zupełności wystarczą podstawowe jednostki – np. Intel Core i3.

Dobrze jest wybrać ergonomiczny laptop, czyli taki, który pozwolić nam zminimalizować szkodliwy wpływ komputera na nasze zdrowie. Jeśli codziennie poświęcamy na prowadzenie sklepu internetowego wiele godzin, warto zwrócić uwagę, czy klawisze są odpowiednio duże, aby zapewniały swobodę pisania. Co więcej, przy prowadzeniu sklepu online niejednokrotnie musimy przełączać się między wieloma programami i aplikacjami. W związku z tym warto postawić na dysk SSD, który zapewnia szybszy dostęp do danych i wysoką efektywność pracy.

Wiele parametrów w laptopie Lenovo ThinkPad T470 spełnia powyższe kryteria. Ma on 14-calową matrycę i waży nieco ponad 1,5 kg. To czyni go dobrym kompanem podróży służbowych. Zamontowany w nim procesor niskonapięciowy Kaby Lake w zupełności wystarczy do zadań biurowych, które nie wymagają wysoce wyspecjalizowanego sprzętu. Nieraz okazuje się też, że w podróży musimy odpowiedzieć na e-maile czy dokończyć projekt. Wtedy potrzeba nam pojemnej baterii. W laptopie Lenovo ThinkPad T470 znajdziemy solidną baterię, na której jesteśmy w stanie pracować nawet 18 godzin.

Znajdziemy w nim również dysk SSD (w zależności od modelu), który da dodatkową ochronę przed potencjalnym upadkiem. Dyski SSD charakteryzują się wytrzymałością, ponieważ nie montuje się w nich ruchomych części. Zapewniają szybką pracę, co jest istotne, kiedy prowadzi się własny biznes internetowy. Poza tym Lenovo ThinkPad T470 ma również duży touchpad z trzema przyciskami, dzięki czemu praca przebiega sprawniej. Zamocowana klawiatura w tym laptopie ma duże przyciski i jest ograniczona do przycisków wykorzystywanych zazwyczaj w pracy biurowej. Nie znajdziemy na niej np. przycisków funkcji.

Dobre zarządzanie sklepem internetowym jest także możliwe przy użyciu laptopa HP ProBook 640, który ma wiele parametrów zbliżonych do poprzednika. Jest niedużych rozmiarów (matryca 14-calowa), a wagowo nie przekracza 2 kilogramów. Długie godziny pracy z komputerem mogą być irytujące, kiedy urządzenie głośno pracuje. W tym wypadku nie musimy się tego obawiać, bo dźwięk wentylatora praktycznie znika w odgłosach otoczenia. Szybkość pracy jest również ważna. Ten model możemy kupić z dyskiem SSD nawet o pojemności nawet 480 GB. Z kolei zamontowany procesor Intel Core i5 lub Intel Core i3 w zupełności nam wystarczą.

Prowadząc sklep internetowy, nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie danych. Laptop HP ProBook 640 został wyposażony w czytnik linii papilarnych tak, aby poufne dane były chronione. Aspektem, który ma duże znaczenie w pracy biurowej to ergonomia. Ważne, żeby ekran był matowy. Tutaj mamy ekran, co pozwala pracować komfortowo nawet w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach i na zewnątrz.

[Głosów:14    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here