Jaki antywirus na telefon z androidem

Masz smartfona? Jasne! Przecież, każdy dziś ma! Służy Ci nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS, prawda? Na funkcji budzika raczej też się nie kończy… Surfujesz po internecie, korzystasz z aplikacji bankowych, słuchasz muzyki, pobierasz pliki, wysyłasz e-maile… A zainstalowałeś dobry program antywirusowy?

Antywirus na Androida – czy jest potrzebny?

W przypadku smartfonów, tak samo jak w przypadku PC i laptopów, antywirus jest nie tylko wskazany, ale wręcz niezbędny! Liczba wirusów i innych szkodników w sieci, stale rośnie, a każde urządzenie, które ma połączenie z internetem potrzebuje ochrony! Zwłaszcza, jeśli za jego pośrednictwem korzystamy z aplikacji bankowych.

Poza tym, system Android pozwala pobierać i instalować aplikacje z różnych źródeł. Bardzo często, pod niepozorną nazwą, przydatnej aplikacji, kryje się złośliwe i podstępne malware. Google co miesiąc usuwa kilkaset takich zainfekowanych apek, co nie oznacza, że nie mogą one pojawić się znów, pod nową nazwą! Niebezpieczne mogą być również e-maile oraz reklamy na stronach internetowych. Co może taki szkodnik? Może wykraść Twoje dane osobowe, przechwycić Twoje hasła, przejąć SMS-y, szpiegować… Słabo, nie? W takich okolicznościach, odpowiedź może być tylko jedna – Tak, Twój smartfon bezwzględnie potrzebuje antywirusa! Jaki wybrać program antywirusowy na Androida? Sprawdźmy!

Jaki jest najlepszy antywirus na telefon z Androidem?

W wybraniu najlepszego programu ochronnego na Androida może nam pomóc ranking antywirusów. Specjalistyczne testy przeprowadzane są przez największych ekspertów z AV-Test, nie pozostawiają więc miejsca na wątpliwości. Ich wiedza i doświadczenie z pewnością są wiarygodnym źródłem informacji.

Według ekspertów, jednym z największych faworytów, w drodze po tytuł najlepszego z najlepszych, jest Antywirus Bitdefender! Niemal bezkonkurencyjnie radzi on sobie ze wszystkimi zagrożeniami. Bitdefender Mobile Security, gdyż tak brzmi pełna nazwa faworyta, nie tylko blokuje 100% szkodników malware, ale uzyskał również perfekcyjny wynik w kategoriach ochrony, wydajności oraz braku odczuwania działania przez użytkownika! Testom poddano również moduł antykradzieżowy, umożliwiający zdalny dostęp do utraconego telefonu, nie będzie niespodzianką, że również i w tej sytuacji program poradził sobie znakomicie!

Z rankingu wynika, że program Bitdefender jest niedościgniony w wykrywaniu, zarówno starszych zagrożeń, jak i tych najnowszych, wykrytych niedługo przed wykonaniem testów. Program nie wykonał ani jednego fałszywego alarmu, zarówno podczas instalacji, jak i używania aplikacji pochodzących z wielu różnych źródeł. Posiada także wiele dodatkowych, bardzo pomocnych funkcji, takich jak: wbudowaną sieć VPN, bezpieczną przeglądarkę oraz wykrywanie zagrożeń w połączeniach Wi-fi.

Malware na Androida nieustannie ewoluuje, więc mechanizmy ochronne muszą być coraz silniejsze i coraz dokładniejsze. Dobra aplikacja antywirusowa, powinna chronić przed kradzieżą danych, przechwyceniem haseł oraz umożliwić zdalne zarządzanie telefonem, w przypadku jego utraty lub kradzieży. Na rynku znaleźć można wiele programów antywirusowych, lecz nie wszystkie należycie spełniają swoje zadanie. Teraz już wiesz, komu możesz zaufać i w który program warto zainwestować swoje pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here