Gdzie wykonać stronę internetową?

Stworzenie strony www możemy zlecić osobie trzeciej. Otrzymamy wtedy nie tylko sam projekt, ale nawet całą stronę internetową skonfigurowaną i w pełni funkcjonującą. Wykonawców możemy podzielić na profesjonalistów i studentów – freelancerów. Czym różnią się wymienione opcje?

Projektowanie witryn WWW : freelancer

Wykonanie strony internetowej w Warszawie możemy zlecić studentowi – freelancerowi. Jest to osoba często nie doświadczona, dorabiająca do stypendium, lub do własnych wydatków. Studenci wykonują strony, z reguły za niewielkie pieniądze. Opcja ta jest najtańsza, jednak posiadana strona może być obarczona błędami, co będzie wiązało się z koniecznością uiszczenia poprawek.

Mimo atrakcyjnej ceny i często szybką realizacją, tworzenie stron internetowych przez freelancera wiąże się z kilkoma szczegółami, które mogą grać istotną rolę. Przy obniżeniu kosztów nie możemy liczyć na profesjonalne wykonanie. Jedna osoba często jest obarczona wieloma etapami, dlatego zawsze jest podatna na popełnienie błędu. Problem występuje także w obsłudze powdrożeniowej. Często nie jest ona wliczona w cenę, lub nawet dana osoba nie będzie kontynuowała z nami współpracy po wykonaniu zadania. Wiąże się to z koniecznością odnalezienia nowego administratora.

A może agencja interaktywna?

Wykonanie strony internetowej możemy zlecić również profesjonalnej agencji interaktywnej. Jest to droższe rozwiązanie, jednak w zamian otrzymujemy nie tylko fachową usługę, ale także szereg opcji dodatkowych. Warto pamiętać, że w agencji wszelkimi zadaniami zajmują się profesjonaliści, dlatego nie ma możliwości o wystąpieniu błędu.

Agencja nie tylko wykona stronę spełniającą oczekiwania klienta, ale także przeprowadzi wszelkie konieczne zadania dodatkowe w postaci opracowania strategii prowadzenia witryny, czy rekomendacji dla danej strony. Ponadto otrzymamy wszelką dokumentację strony wraz ze wszystkimi parametrami i danymi dostępu, co okaże się przydatne podczas przeprowadzania pozycjonowania w wyszukiwarce.

Komu zlecić w Warszawie?

Wybór wykonawcy zlecenia leży po stronie zlecającego. Jeszcze przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy jednak pamiętać, że każda decyzja będzie wiązała się z różnymi efektami finalnymi i kosztami. Freelancer wykona stronę taniej, ale nie dysponuje on dużym doświadczeniem i wiedzą w zakresie kilku dziedzin. Dlatego jesteśmy zmuszeni do zaangażowania większej liczby osób w dany projekt. Agencja interaktywna wykonuje strony internetowe w sposób kompleksowy, co oznacza, że otrzymamy wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witryny.

[Głosów:7    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here