Czy warto mieć sklep internetowy wykonany w RWD

W ciągu ostatnich 10 lat bardzo zmieniło się oblicze internetu. Wszystko za sprawą rozwoju urządzeń mobilnych. Jak pokazuje raport Digital, Social & Mobile in 2015 już ponad 15 milionów polaków korzysta z przenośnych urządzeń. Warto więc dostosować się do zmieniających się trendów i wyposażyć sklep internetowy w technologię RWD. Jest to rozwiązanie, które pozwala dostosować sklep internetowy lub inną witrynę do rozdzielczości wszystkich urządzeń w tym mobilnych. Projekt i wykonanie takich sklepów oferuje Agencja Interaktywna WiWi.

graf1

W opublikowanym przez Criteo raporcie wykazano, że ponad 34% transakcji dokonywanych w sklepach internetowych to transakcje za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Z uwagi na tak dużą liczbę klientów mobilnych warto dostosować swój sklep internetowy do rozwijających się technologii i wprowadzić w nich rozwiązanie ułatwiające klientom zakupy w naszym sklepie. Tym rozwiązaniem jest technologia RWD, która ułatwi naszym klientom zakupy w sklepie i w znacznym stopniu poprawi sprzedaż – wszystko za sprawą lepszej funkcjonalności sklepu na urządzeniach mobilnych.

Kolejnym powodem przemawiającym za wprowadzeniem funkcji RWD w sklepie jest wyższa pozycja w mobilnych wynikach wyszukiwania. Wprowadzony 21 kwietnia 2015 roku przez firmę Google algorytm promuje witryny responsywne i wyświetla je znacznie wyżej w mobilnych wynikach wyszukiwania niż te, które nie posiadają takiej funkcji. W 2015 roku Google opublikował także wytyczne dla webmasterów [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] w których podkreślono, że każda strona lub sklep internetowy powinny być dostosowane do każdej rozdzielczości i rozmiaru ekranu.

graf3

W pełni dopasowane do najnowszych standardów sklepy internetowe znaleźć można na stronie Agencji interaktywnej WiWi. Agencja w portfolio posiada ponad 100 udanych projektów sklepów internetowych opartych o silnik PrestaShop oraz innych portali responsywnych. Wykonywane przez Agencję interaktywną WiWi sklepy są w pełni responsywne oraz posiadają indywidualną szatę graficzną i sporą ilość dodatków poprawiających wygląd i funkcjonowanie sklepu. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://wiwi.pl/strony-www/sklepy-internetowe/

end

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here