Transport przesyłek to jeden z newralgicznych punktów w procesie choćby zakupów internetowych, ponieważ stan, w jakim paczka dotrze do odbiorcy, może zaważyć na jego zadowoleniu z całej transakcji. Dlatego niezwykle ważne jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłek. Można to robić na wiele sposobów i z użyciem różnych materiałów. Jednym z najskuteczniejszych jest popularna folia bąbelkowa.

Skuteczne zabezpieczenie przesyłek

Do tego, że zabezpieczanie przesyłek przygotowanych do transportu jest bardzo ważne, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że sposób zabezpieczenia paczki powinien być uzależniony od jej zawartości. Żeby kurier nie miał wątpliwości, co do delikatnej zawartości przewożonych paczek i zwrócił na nie baczniejszą uwagę podczas transportu, należy stosować specjalne naklejki ostrzegawcze. W zależności od potrzeb, można wybrać oznaczenia, które konkretnie informują o szklanej zawartości (np. Uwaga! Szkło!) lub ogólnie o delikatnych przedmiotach (np. Fragile!).

Bardzo delikatne przedmioty, które są wykonane np. ze szkła czy porcelany, wymagają wyjątkowego zabezpieczenia, nawet kilkuwarstwowego. Z pewnością przyda się folia bąbelkowa, nazywana też pęcherzykową, którą należy bezpośrednio owinąć produkt. Dopiero tak zabezpieczony, można włożyć do jednostkowego opakowania. W przypadku kilku przedmiotów transportowanych w jednej paczce, należy wszystkie – oddzielnie zabezpieczone, włożyć do zbiorczego opakowania, które powinno być bardzo wytrzymałe.

Folia bąbelkowa to uniwersalny materiał ochronny, którego warto używać nie tylko, gdy przedmioty przygotowane do transportu są szklane. Jej różne rodzaje są dostępne na: https://www.rajapack.pl/folia-babelkowa-wypelniacze/folia-babelkowa-poduszki_C1410.html, m.in. w rolce i dozowniku, perforowana, a nawet samoprzylepna.

Do jakich przedmiotów używać folii bąbelkowej?

Zgodnie z powszechnym przekonaniem, folia bąbelkowa doskonale zabezpiecza przedmioty, które łatwo mogą się potłuc, a więc szkła, lustra i porcelanę. Ale to nie jedyne rzeczy, które warto zabezpieczać folią wypełnioną powietrzem. Świetnie sprawdzi się w przypadku sprzętu AGD i RTV, mebli, drobnej elektroniki, a nawet książek. W rzeczywistości, folię bąbelkową można i warto wykorzystywać do zabezpieczania przedmiotów każdego rodzaju.

Rodzaje folii ochronnej

W zależności od potrzeb, można wybierać spośród różnych rodzajów folii bąbelkowej:

  • folia bąbelkowa z dużymi bąblami – doskonale nadaje się do zabezpieczania większych przedmiotów;
  • folia bąbelkowa z małymi bąblami – uniwersalna, świetnie sprawdza się również jako dodatkowe wypełnienie kartonów;
  • folia bąbelkowa samoprzylepna – niezastąpiona do zabezpieczania szkła i luster.

Dobrą alternatywą dla folii bąbelkowej są poduszki wypełnione powietrzem. Służą jaką wypełnienie pudełka, gwarantując zabezpieczenie przed wstrząsami, a tym samym – ochronę przed stłuczeniem. Ponadto, poduszki są bardzo ekonomiczne, ponieważ zawierają aż 99% powietrza i tylko 1% folii. Wystarczy więc już tylko kilka poduszek, aby szczelnie wypełnić paczkę przygotowaną do transportu.

Wygodnym rozwiązaniem jest stosowanie perforowanej folii bąbelkowej, która dodatkowo może być umieszczona w dozowniku.

Folia pęcherzykowa – zalety

Folia bąbelkowa swoją ogromną popularność zawdzięcza doskonałym właściwościom ochronnym, ponieważ:

  • amortyzuje wstrząsy,
  • chroni przed zarysowaniami,
  • chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. środkami chemicznymi, deszczem czy zabrudzeniami,
  • stanowi ekonomiczne wypełnienie pustej przestrzeni w kartonie.

Ze względu na właściwości ochronne, folia bąbelkowa doskonale sprawdza się nie tylko podczas przewożenia cennych i delikatnych rzeczy, ale też przy przenoszeniu oraz przechowywaniu ich przez dłuższy czas np. w magazynie.

Stosując folię pęcherzykową do zabezpieczania przedmiotów, można mieć pewność, że będą właściwie chronione przed wieloma rodzajami zniszczeń – zagnieceniem, zabrudzeniem, porysowaniem, pęknięciem i całkowitym stłuczeniem.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here