Etykiety to obiekty do których istnienia większość z nas nie przywiązuje większej uwagi. W wielu jednak sytuacjach wybór odpowiednich etykiet potrafi znacząco ułatwić funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa. Dotyczy to zwłaszcza firm o profilu produkcyjnym oraz handlowym, w których ewidencjonuje się dużą ilość różnego typu towarów. Zapraszamy do krótkiej lektury, z której dowiesz się – jakie rodzaje etykiet przemysłowych można znaleźć, w jakich rozmiarach występują oraz w jaki sposób należy je przygotować.
Etykiety przemysłowe – najważniejsze informacje
Etykiety przemysłowe znajdują zastosowanie w firmach o różnym profilu oraz działających w różnych branżach. Przede wszystkim – wskazać należy na magazyny czy sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak markety budowlane lub markety spożywcze. W ich codziennym funkcjonowaniu nieodłącznym etapem jest aktualizowanie cen sprzedawanego asortymentu. W tym celu korzysta się właśnie z etykiet przemysłowych oraz urządzeń do ich wytwarzania.
Najważniejszym kryterium w wyborze etykiet przemysłowych jest więc ich docelowe zastosowanie. W zależności od sposobu magazynowania towarów i ich eksponowania przed potencjalnymi nabywcami, należy sięgnąć po etykiety o innej charakterystyce.
Rozmiar to niezwykle ważna sprawa. Wielkość etykiet określa się, wskazując na ich szerokość oraz wysokość, wyrażoną w milimetrach. W przypadku etykiet zwijanych do postaci rolki, ich rozmiar określa się niekiedy, wskazując na średnicę rolki lub średnicę wewnętrzną gilzy.
Dostępne rodzaje etykiet
Wśród dostępnych na rynku, znaleźć możemy różne rodzaje etykiet, w których produkcji zastosowane odmienne materiały. Do najczęściej używanych należą etykiety wykonane z papieru, przeznaczone do druku termotransferowego. W jego trakcie stosuje się specjalne kalki, nazywane taśmami termotransferowymi. Etykiety wykonane na takim podłożu są dość trwałe oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych – takich jak ścieranie i darcie. Ponadto, ich powierzchnia nie blaknie pod wpływem działania promieni słonecznych. Niestety, ale obecność wilgoci w powietrzu stanowi główny minus tego typu etykiet.
Etykiety polietylenowe to kolejny ich rodzaj. Polietylen to syntetyczny materiał, w znacznym stopniu elastyczny. Jest stosowany między innymi w tych przedsiębiorstwach, które pragną oznakować pojemniki – takie jak kubki, butelki i inne. Ponadto, etykiety polietylenowe stosowane są w przemyśle kosmetycznym oraz chemicznym. Z ich ofertą zapoznasz się pod adresem: https://www.4labels.pl/etykiety-i-tasmy/termiczne.html.
Polipropylen to kolejny często stosowany materiał syntetyczny. Materiał ten pozwala wytworzyć etykiety sztywne i trwałe, odporne na działanie czynników szkodliwych. Etykiety polipropylenowe stosowane są w znakowaniu różnego rodzaju produktów spożywczych, a także w marketingowej – gdzie wykorzystuje się je jako formę reklamy.
Poliester to materiał wykorzystywany do tworzenia etykiet przeznaczonych do znakowania części elektronicznych oraz elektrycznych. Poliester jest odporny na wysokie i niskie temperatury, działanie wilgoci, drobnoustrojów oraz środków chemicznych.
Do rzadziej stosowanych rodzajów materiałów należą winyl, akryl oraz specjalne rodzaje folii.