Okapy kuchenne Elica

Nowoczesna kuchnia to już nie tylko strefa przygotowywania posiłków – to przestrzeń, którą coraz częściej aranżujemy z równą starannością, co pozostałe pomieszczenia w naszym domu. Kuchenne wnętrza, poza wymiarem pragmatycznym, zyskują bowiem znaczenie reprezentacyjne i stają się miejscem, w którym jeszcze chętniej spędzamy czas. Aby jednak urządzić funkcjonalną kuchnię, w której będziemy czuć się dobrze, niezbędne są odpowiednie sprzęty AGD. Idealne połączenie ergonomii i wysokiej klasy designu odnajdziemy m.in. w okapach marki Elica. Poznaj najlepsze modele okapów kuchennych Elica i wybierz najpiękniejszy wyciąg do swojej kuchni.

Okapy z wyższej półki

Z całą pewnością można stwierdzić, że wyciągi kuchenne marki Elica reprezentują najwyższej klasy wzornictwo uzupełnione o najnowsze technologie, które zapewnić mają nam maksymalny komfort użytkowania. Nowoczesne okapy – poza mistrzowskim wyglądem – cechuje praktyczna konstrukcja, która skutkuje wysoką wydajnością, cichą pracą oraz wygodną obsługą. Olśniewające wzornictwo to z kolei zasługa najlepszych designerów. Głównym projektantem okapów Elica jest Fabrizio Crisà, laureat nagrody IDA z 2017 roku. Nic więc dziwnego, że urządzenia te potrafią idealnie wkomponować się w wystrój kuchennych pomieszczeń, stając się integralną częścią całej aranżacji. A wszystko to w towarzystwie zaawansowanych systemów, które dbają o jakość powietrza w naszej kuchni.

Okapy kuchenne Elica – modele nad wyspę

W swojej szerokiej ofercie marka Elica posiada wszystkie typy okapów kuchennych, w tym okapy wyspowe, które w świecie kuchennych urządzeń zainicjowały swoistą rewolucję. Najpopularniejsze dotąd tuby Elica postanowiła zastąpić wyciągami o lekkim designie i konstrukcji, która sprawia, że urządzenia te bardziej przypominają stylowe oświetlenie, niż funkcjonalne sprzęty. Warto tu wspomnieć chociażby o modelach z serii Edith, Seashell, Interstellar czy Juno. Dla zapewnienia ich wygodnej obsługi okapy te wyposażane są w piloty zdalnego sterowania.

Okap wyspowy
Na zdjęciu: Okap wyspowy Elica Juno IX/F/50 Inox

Proponowanym rozwiązaniem nad wyspę są również okapy sufitowe. Modele z serii Illusion można idealnie wkomponować w sufit, dowolnie wykańczając dekoracyjny panel zakrywający filtr urządzenia.

Okapy kominowe Elica

W asortymencie marki Elica, poza bogactwem innowacji, nie brakuje też okapów o znanej nam już formie. Przyścienne okapy skośne czy w kształcie odwróconej litery T to klasyczne modele, które wykorzystać można zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych aranżacjach. Okap kominowy Elica Wise WH/A/90 z obudową wykonaną z białego szkła wprowadzi do kuchni odrobinę luksusu, podczas gdy model STRIPE WH/A/90/LX z ozdobną listwą aranżacji doda futurystycznego charakteru. Oczywiście i w tej kategorii znajdziemy okapy o nieoczywistym designie. Dla przykładu okapy z serii Stripe Urban dostępne są w dwóch wykończeniach: kolorze żeliwa lub ocynkowanej blachy.

Okap kominowy
Na zdjęciu: Okap kominowy Elica Wise WH/A/90

Okapy ukryte w zabudowie

Doświadczeni projektanci okapów Elica świetnie zdają sobie sprawę z tego, że nie każdy chce, żeby okap odgrywał główną rolę w aranżacji kuchni. Dlatego też w ofercie marki znajdziemy też szereg modeli do pełnej zabudowy. Okapy do zabudowy z serii Lane różnią się wykończeniem i szerokością, dzięki czemu z łatwością dobierzemy sprzęt dostosowany do szerokości płyty grzewczej oraz rozmiarów i koloru znajdującej się nad nią szafki.

W serii Lane do wyboru mamy:

  • białe okapy do zabudowy:
  • Elica Lane WH/A/52 – o szerokości 52 cm,
  • Elica Lane WH/A/72 – o szerokości 72 cm;

 

  • czarne okapy do zabudowy:
  • Elica Lane BL/A/52 – o szerokości 52 cm,
  • Elica Lane BL/A/72 – o szerokości 72 cm;

 

  • okapy do zabudowy w kolorze stali nierdzewnej:
  • Elica Lane IX/A/52 – o szerokości 52 cm,
  • Elica Lane IX/A/72 – o szerokości 72 cm.
Okap do zabudowy
Na zdjęciu: Okap do zabudowy Elica Lane WH/A/72

Serię Lane wyróżnia obwodowy system zasysania, zwiększający powierzchnię pracy okapu, a zatem usprawniający jego działanie. Maksymalna wydajność na poziomie aż 650 m3 sprawia, że urządzenia z tej serii sprawdzą się również w otwartych kuchniach, skutecznie zapobiegając rozprzestrzenianiu się oparów i intensywnych zapachów do innych pomieszczeń.

Przy jeszcze szerszych płytach grzewczych – pięcio- czy sześciopalnikowych lepiej natomiast sprawdzą się modele o szerokości 90 cm, takie jak Elica Hidden IX/A/90.  Ten okap wyposażony został w funkcję SPEED – szczególnie przydatną podczas intensywnego smażenia. To za jej sprawą okap przez 10 minut pracuje na najwyższych obrotach, by po tym czasie automatycznie przełączyć się na wcześniej wybraną moc.

Okap do zabudowy Elica
Na zdjęciu: Okap do zabudowy Elica Hidden IX/A/90

A może indukcja z okapem Elica?

Płyty grzewcze Elica z serii Nicola Tesla Switch to tak naprawdę urządzenia 2 w 1, łączące w sobie funkcje indukcji i okapu. To idealny wybór, jeżeli nie mamy możliwości montażu okapu na ścianie czy suficie. Płyty z wbudowanym okapem najczęściej stosowane są, kiedy indukcję montujemy pod oknem albo na wyspie. Znajdujący się na samym środku płyty okap może skutecznie pochłaniać opary i zapachy, a do tego jest niezwykle łatwy w obsłudze. By go uruchomić wystarczy odwrócić okrągłą klapę w stronę pola grzejnego, na którym coś się gotuje. O właściwe dostosowanie poziomu pracy wentylatora zadba technologia Airmatic, która automatycznie dobierze najlepsze parametry pracy urządzenia. To właśnie takie połączenie innowacyjności z unikatowym wzornictwem sprawia, że okapy kuchenne Elica zbierają  same pozytywne opinie.

okap

Wymienione tu modele okapów Elica dostępne są w sprzedaży w sklepie online Max Kuchnie (sklep.maxkuchnie.pl) – zachęcamy do sprawdzenia aktualnej oferty, cen i opinii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here