Dopasuj sukienkę do okazji

Sukienka to najwdzięczniejszy damski strój, potrafiący fantastycznie podkreślać figurę (i tuszować jej mankamenty), dodający kobiecości, a także elegancji. Trzeba jednak dobrze dobrać ją do okazji, by zawsze wyglądać świetnie, a także nie popełnić gafy. Na szczęście nie jest to bardzo trudne, gdyż w sklepach internetowych zwykle sukienki podzielone są na kategorie w zależności od tego, do jakich zastosowań są przeznaczone – jak sukienki koktajlowe, wizytowe czy codzienne.

Na wielkie wyjście

Na ważną okazję, jak wesele czy bal, sukienka jest praktycznie niezastąpiona, choć czasami kobiety, na przykład na wesele, rezygnują z tego stroju na rzecz kompletu bluzki ze spódnicą, spodniami czy kombinezonu. Nie da się jednak ukryć, że sukienka jest najbardziej elegancka, zaś podczas studniówki czy balu nic nie jest w stanie jej zastąpić.

Dziś już niestety coraz rzadziej wybiera się okazałe, wystawne suknie, na przykład ciągnące się po ziemi czy rozkloszowane balowe. Częściej można je spotkać na czerwonych dywanach w show-biznesie niż na balach, weselach czy nawet studniówkach, gdyż kobiety wolą praktyczniejsze stroje – takie sukienki, które potem mogą im się przydać. Oczywiście, gdy marzy się, by włożyć taką właśnie suknię, można się na nią skusić, ale tylko wtedy, gdy okoliczności temu sprzyjają. Warto wziąć pod uwagę stroje innych kobiet, rodzaj uroczystości, a nawet miejsce, gdzie odbywa się impreza. Suknie balowe najlepiej pasują do dworków i zamków. Poza tym savoir-vivre modowy mówi, że nie należy przesadzać ze strojem – lepiej jest nawet ubrać się skromniej niż wystawniej niż wszyscy.

O ile jednak dziś dominują raczej skromne fasony, to już można poszaleć z charakterem sukienki i wybrać na przykład taką uszytą z lśniącego materiału czy całą ozdobioną cekinami.

Na uroczystości rodzinne

Na uroczystości rodzinnej takiej jak komunia czy chrzest zwykle obowiązuje pewien niepisany dress code, nie tylko dlatego, że takie imprezy często mają charakter religijny i odbywają się w eleganckich okolicznościach. Najlepiej jest na takie okazje wybierać sukienki wizytowe, które zwykle mają stonowany charakter – dość zabudowane fasony i nieprzesadną długość. Nie są też bardzo ozdobne.

Do pracy

Wybór sukienki do pracy to na pewno świetny pomysł, zwłaszcza gdy chce się podkreślić swoją kobiecość, nieco stłumioną na przykład przez marynarkę i konieczność stonowanej fryzury. Oczywiście jednak w takich przypadkach obowiązuje sztywny dress code. Sukienka musi być wygodna – w końcu spędzi się w niej wiele godzin, jednocześnie jednak nie może być zbyt swobodna – odpadają więc na przykład tak modne modele dresowe. Najbezpieczniej będzie stawiać na typowe sukienki biznesowe, które mają niezbędne dla biurowego stroju cechy: optymalną długość, stonowany, skromny kolor, zabudowany fason, nieprześwitujący i niebłyszczący materiał. Oczywiście też do pracy, zwłaszcza w biurze czy w miejscu, gdzie ma się kontakt z klientem, trzeba wybrać dobrej jakości ubiór, bez zmechaceń widocznych na materiale czy innych defektów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here