Czy program do rekrutacji to dobre rozwiązanie dla mojej firmy

Pracujesz w dziale HR? Zajmujesz się pozyskiwaniem nowych pracowników, a dotychczasowy  system powoli przestaje się sprawdzać? Nie musisz się już dłużej martwić. Jeśli Twoja firma jest duża, zatrudnia wiele osób i wciąż poszukuje nowych warto postawić na nowoczesne rozwiązania i wdrożyć je tak, jak już zrobiły największe przedsiębiorstwa na całym świecie. Program do rekrutacji to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli zminimalizować czas potrzebny na proces rekrutacyjny, co zaowocuje nie tylko wyższymi wynikami ale także oszczędnościami. Jakie są jego zalety, dlaczego warto go wdrożyć i co zyska firma oraz wszyscy pracownicy? Podpowiadamy w tym artykule.

  1. Polepszysz swój wizerunek wśród kandydatów.

Jeśli jeszcze komukolwiek wydaje się, że to pracodawca może wybierać spośród nieprzebranej masy zgłoszeń – z pewnością nie rekrutował już od kilku lat. Obecna sytuacja jest oczywista: bezrobocie jest wyjątkowo niskie, za to brakuje profesjonalnych, wykształconych pracowników, którzy dysponują doświadczeniem. Wiele firm i korporacji zaczęło już jakiś czas temu wdrażać system, który stał się popularny na zachodzie. Skoro nie ma doświadczonych pracowników, zatrudnia się tych zupełnie “świeżych” i prowadzi dla nich szkolenia. Jeśli mamy szczęście i trafimy na rzetelną, chętną do nauki osobę, z pewnością czeka nas sukces. Nie zmienia to faktu, że musimy zaprezentować się w oczach kandydatów jak najlepiej. Liczy się najmniejszy szczegół, nie tylko “co” oferujemy, ale także “jak” to robimy. Program do rekrutacji często dysponuje wieloma szablonami ofert pracy oraz arkuszy z odpowiedzią dla potencjalnych kandydatów. Zunifikowany wygląd szaty graficznej sprawia, że wypadamy na tle konkurencji lepiej – profesjonalniej. Dzięki temu mamy szansę przyciągnąć wielu nowych pracowników.

  1. Utrzymuj porządek.

Kilkadziesiąt albo nawet kilkaset maili, wydrukowane CV, które z łatwością mogą zaginąć pod stertą papierów – oto koszmar każdego, kto pracuje w dziale HR. Z tego typu problemami również pomoże dobry program do rekrutacji. Pozwoli on na przechowywanie wszystkich CV w jednym miejscu, organizowanie ich, dzielenie, ocenianie… Oprócz pracowników HR wgląd będą miały do nich bezpośrednio managerowie, team leaderzy, czy ktokolwiek inny, kto odpowiedzialny jest również za rekrutację. Dzięki temu nie zgubimy żadnego dokumentu, będziemy mogli je archiwizować i uporządkować wszelkie dane.

  1. Dostęp do wielu platform.

Postęp technologii sprawił, że już dawno nie ma jednego miejsca, w którym zamieszcza się ogłoszenia. Obecnie panuje o wiele większa konkurencja, powstają nowe portale, a już istniejące dodają nowe funkcje, aby przyciągnąć poszukujących i oferujących pracę. Dzięki programowi do rekrutacji będziemy mogli zintegrować się z wieloma portalami i stronami w kilku kliknięciach. Szybko zobaczymy, skąd pochodzi najwięcej zgłoszeń, dzięki czemu dowiemy się, na jaki portal warto stawiać w głównej mierze.

  1. Bezpieczeństwo oraz RODO.

W związku ze zmianami prawnymi, wszystkie firmy i instytucje musiały wprowadzić zmiany. Dlatego też dobry program do rekrutacji powinien również dbać o to, aby dane naszych kandydatów były bezpieczne. Przyda się także funkcja usuwania zgłoszeń po zamknięciu rekrutacji – dzięki temu nie będziemy musieli sami tego robić, ręcznie. Kolejne zaoszczędzone cenne godziny!

  1. Wygoda użytkowania.

Aby wszystko było możliwe, potrzebujemy takiego programu, który w wygodny sposób podzieli zgłoszenia, nałoży odpowiednie filtry i niemal samodzielnie znajdzie odpowiedniego kandydata. Dzięki temu unikniemy przeglądania zgłoszeń, które i tak byłyby odrzucone.

Szukając programu do rekrutacji, warto wziąć pod uwagę wiele czynników i wybrać taki, który będzie nam w pełni odpowiadać. Jedną z firm, która oferuje bardzo dobry program do rekrutacji jest Elevato. Ich oferta jest idealna dla każdej firmy czy przedsiębiorstwa, którym zależy na sprawnym procesie rekrutacji. Zapraszamy do odwiedzenia strony elevatosoftware.com i zapoznania się z ofertą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here