Usługi dla branży e-commerce

0
1587

Niegdyś, żeby rozkręcić biznes trzeba było wszystko zrobić samemu. W przypadku chęci rozkręcenia sklepu, trzeba było nabyć towar, przywieźć, magazynować, rozreklamować, sprzedać a często jeszcze dostarczyć klientowi. Jednak na chwilę obecną trzeba zwrócić uwagę, że rynek staje się coraz bardziej nasycony. Ilość osób, które swoje pomysły próbuje zrealizować, powoduje ogromną liczę zbliżonych do siebie biznesów.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wydajemy 10 tysięcy złotych na pojazd do transportu towaru, 1500 złotych na jego ubezpieczenie, 1000 złotych na miejsce magazynowania i 800 złotych na czynsz małego lokalu. Wychodzi z tego, że żeby spróbować otworzyć działalność handlową od zera, trzeba najpierw zdobyć dość pokaźną sumę pieniędzy, których utratą ryzykujemy. Na szczęście w erze internetu i ułatwionego kontaktu, między poszczególnymi etapami i firmami, wszystko bardzo się upraszcza. Ryzykujemy mniej za cenę mniejszego zysku. O czym mowa? Na przykład logistyka dla e-commerce. Zacznijmy jednak od początku.

Czym jest e-commerce?

Większość osób prawdopodobnie prawidłowo odpowie na to pytanie a dla reszty spieszę z wyjaśnieniem. Jest to handel w sieci. Oznacza to tyle, że sklep może znajdować się jedynie jako witryna sklepowa. Oznacza to, że pewien koszt znika. Natomiast czym jest fulfillment? Jest to przekazanie działań logistycznych sklepu internetowego firmie zewnętrznej. Dzięki temu nie musimy martwić się przestrzenią magazynową, kupnem pojazdów, które będą mogły przewieźć kartony oraz zamówieniem kuriera.

E-commerce fulfillment daje nam możliwość pozostania pomysłodawcą, za cenę nieco mniejszego zysku. Kolejnym przykładem jest sytuacja w której chcemy rozpocząć działalność ale nie wiem czy to strzał w dziesiątkę. Mając odpowiednią ilość pieniędzy możemy zaryzykować. Problem pojawia się, kiedy musielibyśmy kupić dużą ilość towaru, żeby transport się opłacał. Tu przychodzi na myśl inny kontynent. Dzięki temu, że istnieją dedykowane usługi e commerce jak logistyka dla e-commerce mamy możliwość zakupu mniejszej ilości produktów a firma, która zajmuje się logistyką za nas sprowadzi to wraz z innymi produktami, które jednocześnie będzie przesyłać na tej trasie.

Kolejnym plusem jest, że nie musimy martwić się o prawidłowe pakownie zamówienia, żeby klient nie odczuł niezadowolenia. Profesjonalna firma zajmie się wszystkim za nas. W naszym interesie leży zaprojektowanie (bądź opłacenie zaprojektowania) strony internetowej, która przyciągnie uwagę klientów oraz oczywiście stworzenie oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko jest o wiele mniejsze, możemy nawet pracować zawodowo i próbować rozwijać swój pomysł na biznes. I tego każdemu życzę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here