Przydatne informacje o e papierze

0
1271

Nie ma obecnie chyba osoby, która chociaż nie słyszałaby o czytnikach książek. Z tej nowoczesnej technologii korzystają tysiące, jak i nie nawet miliony osób na całym świecie. W jednym miejscu można mieć niemalże nieskończoną ilość książek, które można zabrać ze sobą wszędzie, unikając nadbagażu. E papier wykorzystywany jest na co dzień, szczególnie w rozwiązaniach przemysłowych.

Skąd ta popularność e papieru?

Mogłoby się wydawać, że e papier jest czymś stosunkowo nowym, ale tak naprawdę jest to efekt długoletnich prac. Początkowo dostępny był wyłącznie w wersji czarno-białej, a jakość wyświetlanego obrazu pozostawiała wiele do życzenia. Zanim powstało to, co teraz możemy użytkować na co dzień, wiele eksperymentowano z ułożeniem cząsteczek w polu elektrycznym.

Obecnie e papier pozwala na wyświetlanie nie tylko pojedynczych znaków, ale dowolnego tekstu i konkretnych obrazów. Największą zaletą technologii EPD jest energooszczędność. Zużycie energii jest bardzo małe. Obrazy wyświetlane są szybko i płynie. Zaletą tego rozwiązania jest również świetne odwzorowanie barw i wzorów, a wszystko to w rozdzielczości Full HD. W przypadku e papieru do poboru energii dochodzi wyłącznie podczas zmiany wyświetlanego obrazu, czyli w momencie ruchu cząsteczek. Samo wyświetlanie obrazu nie wiąże się ze zużyciem energii.

Po co komu e papier?

Wbrew pozorom e papier znalazł szerokie zastosowanie. Jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle. Można go spotkać w dobrze znanych i często odwiedzanych marketach. Wystarczy spojrzeć na metki cenowe na półkach, aby przekonać się o tym, jak wygląda i jak działa e papier.

Dzięki e papierowi możliwe jest usprawnienie działania firmy. Za jego pomocą można w szybki sposób dokonać modyfikacji w cenach. Sterować w przystępny sposób można cenami w całym sklepie. Jest to świetny sposób na błyskawiczne wprowadzenie obniżek cenowych i na wdrożenie promocji. Wystarczy połączyć metki na e papierze z centralnym komputerem, aby bezproblemowo dokonywać dowolnych zmian.

W jakim celu sięga się po e papier w przemyśle?

W przemyśle e papier jest wykorzystywany na coraz większą skalę w formie wyświetlaczy dwukolorowych. Wzbogaca się o niego maszyny i urządzenia, którymi można sterować zdalnie. Świetnie sprawdza się w roli wyświetlacza awaryjnego. Koszty produkcji ekranów w technologii EPD są stosunkowo niskie.

Na ich korzyść przemawia też niezawodność, nawet w przypadku długotrwałego użytkowania. Bardzo chętnie sięga się po nie do produkcji urządzeń mobilnych. Idealnie sprawdzają się chociażby w formie interaktywnych tablic informacyjnych. Można je spotkać np. na przystankach autobusowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here