Kolumny podłogowe do 5 tysięcy

Gdy myślimy sobie o głośnikowych kolumnach, to najczęściej przychodzą nam do głowy kolumny podłogowe. Nic dziwnego, że zapewniają one nie tylko doskonałą przestrzeń, ale także dynamiczny bas. Jest to złoty środek w odtwarzaniu dźwięku, dzięki przetwarzaniu całego akustycznego pasma. Rozumieją to doskonale producenci, którzy oferują nam kolumny podłogowe w każdym kształcie i rozmiarze. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając kolumny podłogowe? Sprawdźmy to.

Kolumny podłogowe; na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Gdy wybieramy kolumny podłogowe, to musimy zwrócić uwagę na modele pasywne, których działanie się opiera na zastosowaniu odrębnego wzmacniacza. Aktywne kolumny, jakkolwiek stanowią element niezbędny studyjnego wyposażenie, nie zdają w żadnym wypadku egzaminu w amatorskich warunkach. Miłośnicy brzmienia perfekcyjnego na ogół decydują się na kolumny podłogowe z półki cenowej raczej średniej. Są one wyposażone w większą liczbę basów niż kolumny podstawkowe.

Basy o lepszej jakości to cecha kolumn w zamkniętej obudowie. Jednak nie podchodźmy do tego za bardzo rygorystycznie. Wielu producentów stosuje rozwiązania, które kompensują wszelkie potencjalne problemy. Także decyzja o tym, czy zakupić dwudrożne kolumny podłogowe, czy też trójdrożne, jest zależna od szeregu bardzo drobnych kwestii. Powinna ona zostać podjęta po analizie szczegółowej możliwości konkretnego sprzętu. Jeśli chodzi o sam typ membrany, to sprawdzą się tutaj projekty z papierową membraną, chociaż i zastosowanie polipropylenu daje naprawdę obiecujące rezultaty.

Kolumny podłogowe sprawdzają się idealnie w pomieszczeniach, których rozmiar przekracza 20 do 25 metrów kwadratowych. Chociaż niewątpliwie nie należy pominąć kompletne żadnego z parametrów, to musimy mieć na względzie, że kolumny podłogowe powinny zostać dopasowane umiejętnie do danej przestrzeni. Sam rozmiar kolumn dobrany powinien zostać pod kątem wysokości, na jakiej się znajdzie ich użytkownik podczas rozkoszowania się ucztą muzyczną.

Czy warto zainwestować w kolumny podłogowe niebotyczne kwoty? Pytanie to zadaje sobie wielu fanów muzyki. Z całą pewnością przed wydaniem bardzo dużej kwoty na kolumny, którym reklama je przedstawia jako szczyt technologii współczesnej dźwięku, przydatna się może okazać konsultacja ze specjalistami danej dziedziny. Korzystanie z opinii specjalistów, okazać się może dla nas kluczowe.

Kolumny podłogowe do 5000

Pierwszy model, który można polecić, jeśli chodzi o kolumny podłogowe do 5000 to Veritas P3 Style. Jest to dwudrożna konstrukcja bass-refleks. Wyposażona jest w wysokotonowy głośnik, który otoczony jest przez dwa przetworniki dynamiczne. Ten głośnik ma takie same walory muzyczne jak Veritas P2 Style, ale ma mocniejsze uderzenie basowe. Przetworniki zapewniają wysoki rozkład impulsów, a co idzie za tym potężny bas. Konstrukcja P3 umożliwia także reprodukcję muzyki bez zniekształceń nawet przy bardzo dużej głośności. Tym samym dana kolumna nie wymaga zbyt dużego wzmocnienia, aby grać ekspresyjnie oraz na żywo. Veritas P3 brzmi naprawdę zniewalająco i imponuje nam pod względem muzycznym.

Podstawowa seria głośnikowych zespołów Veritas Style jest wspaniałym dźwiękiem w naprawdę przystępnej cenie. Wszystkie przetworniki produkowane są na zamówienie. Wyróżniają się one bardzo dużą obciążalnością oraz także bardzo naturalnym brzmieniem. Proste, jak i minimalistyczne obudowy są wykończone w matowej bieli lub też czerni. Zobacz ten i inne modele na https://salony.nautilus.net.pl/

Polecamy także kolumny podłogowe Veritas P2 Style. Jest to dwudrożna kolumna podłogowa bass-refles. Wyposażona jest ona w dwa 130-milimetrowe przetworniki o nisko-średniotonowych Peerless, jak i głośnik kopułkowy wysokotonowy. Veritas P2 Style ma niezwykle stabilną, jak i holograficzną dźwiękową scenę. Wybór przetworników o wysokiej jakości zapewnia krystalicznie przejrzysty oraz czysty dźwięk, jak i mocny bas. Z uwagi na bardzo wysoką wydajność, tenże głośnik jest dosyć łatwy w obsłudze i na pewno nie wymaga zbyt dużego wzmocnienia. Veritas P2 Style może używany być jako typowy stereofoniczny głośnik. Spisze się także świetnie w roli frontów w domowym kinie w połączeniu z centralnym głośnikiem Veritas C2 Style.

Ostatnia propozycja to Chario Prima. Te kolumny podłogowe zostały w ten sposób zaprojektowane, aby móc pokonać konkurencję w swojej klasie i do tego zadziwiać estetyką nowoczesnej rzeźby. Primy wykorzystują system firmowy NSR z subwooferem, który jest umieszczony w samej podstawie obudowy. Dzięki dokładnie trzem md-wooferom, jak i tweeterowi z przodu, model Prima na pewno dostarczy nam wszelkie niepowtarzalnych wrażeń przy filmie oraz muzyce. Skala dźwięku to zaprzeczenie niedużych rozmiarów konstrukcji. Na pewno wybierzemy dla siebie model idealny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here