Osoby, które wybierają studia artystyczne, stoją przed ogromnym wyzwaniem – jak swój talent przełożyć na zdobycie wymarzonej pracy? Często akademie sztuk pięknych nie uczą młodych twórców, jak powinni walczyć o swoją pozycję na rynku ani jak mają wykorzystać zdobyte umiejętności. Wyjściem z sytuacji są studia, które połączą praktykę twórczą z nauką podstawowych zasad marketingu, prawa i ekonomii, dzięki czemu uzdolniony absolwent będzie mógł zaistnieć w wymarzonej branży.

Ucz się od praktyków designu i biznesu

Mogłoby się wydawać, że sam talent wystarczy, by młody absolwent studiów artystycznych został zauważony prędzej czy później. Niestety, nie zawsze się tak dzieje – głównie dlatego, że twórcy nie potrafią zaistnieć na rynku, nie wiedzą, jakimi zasadami rządzi się biznes. Nie potrafią też sprostać oczekiwaniom klientów – i to nie ze względu na brak uzdolnień artystycznych, ale ze względu na niski poziom umiejętności miękkich, takich jak umiejętność organizacji pracy, samodyscyplina, zarządzanie projektami czy komunikatywność. Rozwiązaniem problemu mogą być studia, które połączą pracę nad warsztatem ze zdobywaniem wiedzy biznesowej – takie jak design w biznesie prowadzony zarówno przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu  jak i oddział WSB w Bydgoszczy. Obie placówki WSB kierują swoją ofertę do ambitnych twórców, którzy chcą się uczyć zarówno od artystów, jak i praktyków biznesu. Dzięki temu poznają nie tylko nowoczesne techniki plastyczne, ale również innowacyjne metody sprzedaży czy uwarunkowania ekonomiczne rynku.

Artysta-przedsiębiorca

Design w biznesie Toruń to oferta skierowana również do osób, które marzą o własnej działalności gospodarczej, a praca w firmie na stanowisku projektanta ma być jedynie przystankiem na drodze do większego celu. Jest to możliwe dzięki specjalnemu kształceniu modułowemu. Poszczególne moduły są poświęcone komunikacji społecznej, szeroko pojętemu biznesowi (ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak finanse, rachunkowość, zarządzanie, marketing), wprowadzeniu do problematyki designu, a także zagadnieniom ogólnym i specjalnościowym (do wyboru cztery specjalności). Kierunek jest na tyle unikatowy, że łączy w sobie naukę zagadnień z dwóch kompletnie odmiennych od siebie dziedzin (sztuki i biznesu), dzięki czemu wyposaża absolwenta w szereg umiejętności wyróżniających go na tle rówieśników z branży. To z kolei pomoże w pokonaniu konkurencji i w realizacji marzeń na temat projektowania przez duże „P”.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here