Znajdź sposób na nietrzymanie moczu po porodzie

Problem nietrzymania moczu bardzo często przypisywany jest osobom starszym. Rzeczywiście odsetek pacjentów zmagających się z tą przykrą dolegliwością w tej grupie jest zdecydowanie najwyższy. Jak się jednak okazuje, utrata kontroli nad pęcherzem może pojawiać się także u młodych ludzi, zwłaszcza kobiet po przebytej ciąży i porodzie. Na skutek zmian hormonalnych zachodzących w tym czasie w organizmie kobiety, jak również wzmożonego wysiłku, do którego dochodzi podczas akcji porodowej, mięśnie dna miednicy odpowiedzialne za kontrolowane oddawanie moczu ulegają osłabieniu, czego następstwem jest mimowolne oddawanie różnych ilości moczu, określane właśnie zjawiskiem nietrzymania moczu. Jak poradzić sobie z tą uciążliwą dolegliwością?

Nietrzymanie moczu po porodzie – przyczyny i objawy

Nietrzymanie moczu może mieć różne przyczyny. Jedną z nich jest przebyta ciąża i poród. Do wystąpienia objawów dolegliwości dochodzi m.in. na skutek zmian hormonalnych przygotowujących organizm do akcji porodowej, jak również w wyniku nacisku zarówno na pęcherz, jak i mięśnie dna miednicy rozwijającego się płodu, a także w wyniku podejmowanego przez kobietę wzmożonego wysiłku podczas samego porodu. Każdy z tych czynników przyczynia się do osłabienia mięśni dna miednicy. To one odpowiadają za kontrolę nad pęcherzem. Naturalną konsekwencją ich osłabienia jest więc utrata owej kontroli, której skutkiem jest mimowolne upuszczanie różnych ilości moczu. Najczęściej są to ilości niewielkie – od kilku do kilkunastu kropel, do których wycieku dochodzi na przykład w trakcie kichania, kasłania czy też wytężonego wysiłku. Zdarza się jednak, że w wyniku postępowania i dalszego rozwoju schorzenia u pacjentki dochodzi do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, a jednocześnie wyeliminować przykre objawy dolegliwości w przypadku wystąpienia jej pierwszych objawów, należy bezzwłocznie zasięgnąć opinii lekarza, który w oparciu o przeprowadzoną diagnozę zleci dalsze sposoby postępowania.

Wkładki i podpaski na nietrzymanie moczu – postaw na sprawdzone rozwiązania!

Nietrzymanie moczu po porodzie, jak każdy inny rodzaj tej dolegliwości, wiąże się z przykrymi dla pacjenta konsekwencjami. Bez wątpienia należy do nich lęk przed znalezieniem się w kłopotliwej sytuacji czy też walka z nieprzyjemnym zapachem. Nie ulega wątpliwości, że nietrzymanie moczu to problem niezwykle wstydliwy. Dla własnego dobra jednak warto pokonać opory i zasięgnąć opinii lekarza, gdyż tylko podjęcie właściwych działań umożliwi zahamowanie rozwoju schorzenia i zniwelowanie jego przykrych następstw. Poza stosowaniem się do zaleceń lekarza w procesie powrotu do pełnej sprawności niezwykle istotną rolę odgrywa zadbanie o własny komfort. Absolutnie niezastąpione w tym aspekcie są produkty przeznaczone do higieny intymnej, takie jak wkładki oraz podpaski. Warto wybierać te, które przeznaczone są dla osób z problemem nietrzymania moczu, jak np. produkty marki Tena. W odróżnieniu od zwykłych artykułów higienicznych cechuje je zwiększony poziom wchłaniania, dzięki czemu zapewniają lepszą ochronę przed przeciekaniem. Dzięki zastosowaniu delikatnych dla skóry materiałów stosowanie produktów chroni przed podrażnieniami, zapewniając przyjemne uczucie świeżości i suchości w każdej sytuacji. Aby zwiększyć skuteczność ich działania, warto przed zakupem wybranego produktu skorzystać z bezpłatnych próbek dostępnych pod adresem www.tena.pl, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniego rozmiaru.

Bibliografia:

Drabczyk R. Nietrzymanie moczu. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/57804,nietrzymanie-moczu. Data dostępu: 23.04.2019

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here